90

У народі свято хрещення Господнього отримало назву Йордан або Водохреще. З давнини повелося що саме цього дня люди пірнають в ополонку, отримуючи душевне очищення та Божу благодать.

Погодні умови не завадили 19 січня лубенцям взяти участь у святковому богослужінні та освяченні води, яке проходило на річці Сула, поблизу Мгарського Спасо - Преображенського монастиря.

Підтримати хрещенські традиції на берег Сули прийшло до 3 тисяч лубенців та гостей. Побували на святкуванні і голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступники голови райдержадміністрації Вікторія Мартиневська, Василь Куксань, Микола Федоренко, заступник міського голови Юрій Палига, керівники сусідніх районів.

На березі було встановлено намети для перевдягання, а на сміливців чекав гарячий чай з м'ятою та смачний куліш, який приготували ДП «Укрліктрави» ( директор Анатолій Остапчук) і ТОВ «Юнігрейн-Агро» (директор Сергій Черевичник) та яким гостинно пригощали спеціалісти районної ради та райдержадміністрації .

91

Тож купались усі охочі, серед прихильників зимової купелі були навіть діти.

Про безпеку лубенців подбали рятувальники, працівники правоохоронних органів, які чергували біля водоймища.