9__4Щорічно 8 січня, у село Біївці, на батьківщину «витязя молодої української поезії» Василя Симоненка, з’їжджаються творчі особистості Лубенського краю та всі ті, кому близька і дорога літературна спадщина поета-шістдесятника аби вшанувати його пам’ять, почитати вірші славного земляка, які для усіх лубенців є дороговказом любові до рідного краю, дітей, простих людей.

Цього року біля хати-музею Василя Симоненка зібралися літератори Лубенщини, члени літературного об’єднання імені Олеся Донченка, очільники районної влади, учні, громадськість села, представники засобів масової інформації.

Голова районної ради Олексій Дядечко, голова районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко  у своїх виступах наголошували на тому, що Василь Симоненко - народолюб, борець за правду, нескорений витязь, поет, який не боявся гострого слівця, сміливих закликів, який твердо йшов до поставленої мети, ні на мить не забуваючи про високі моральні принципи, і шкода, що такій талановитій людині як Василь Симоненко було так мало відміряно прожити на цьому світі.

Присутні зайшли до хати-музею, члени літературного об’єднання читали власні поезії, а потому було покладено квіти до пам’ятника поету, який знаходиться в6 центрі села.

Побували поціновувачі творчості Василя Симоненка і в Тарандинцівській ЗШ, яку свого часу закінчив поет-шістдесятник. Гостей зустрічав директор школи, заслужений учитель України Микола Кадука, який запросив присутніх відвідати музей-кімнату Василя Симоненка.

Звучали вірші митця, спогади про його життя, шкільні, студентські роки. Заступником голови районної ради Євгенією Яковченко було оголошено цьогорічних переможців літературно-мистецької премії Василя Симоненка, ними стали у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» майстер вишивки із села Пулинці Варвара Шумейко, а в номінації «Література і публіцистика» член Національної спілки письменників України Ольга Хало.

Олексій Дядечко та Віктор Алєксєєнко вручили переможцям дипломи, побажавши подальших творчих успіхів.

Міський голова Олександр Грицаєнко подарував музею портрет Василя Симоненка, намальований художником Олексієм Нестеренком.

У 28 років згасла Симоненкова зоря, та навіки залишиться з нами його любов і мука, його радість і гнів, його вогненна поезія, якою ми захоплюємося, якій поклоняємося, яку любимо, - на такій ноті закінчився традиційний районний захід.