IMG 20230808 161329

       Однією із основних функцій податкової служби є сервісне обслуговування платників податків та надання адміністративних послуг.

     За січень - вересень 2023 року Центр обслуговування платників Лубенської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Полтавській області (далі ЦОП) відвідало 33535 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян.

     Персоналом ЦОП Лубенської ДПІ в звітному періоді надано 5762 адміністративні послуги, з яких 610 послуг платникам інших регіонів.

     Найбільш запитуваними були послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки, їх отримали 2669 фізичних осіб, в тому числі 424 громадянина з інших регіонів. Надано 762 послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, з них 44 довідки/відомості громадянам іншого регіону.

     Також, за 9 місяців 2023 року фахівці Центру обслуговування платників Лубенської ДПІ зареєстрували 514 платників єдиного податку, надали 1189 витягів з реєстру платників єдиного податку, з них 142 витяги платникам іншого регіону, зареєстрували 319 реєстраторів розрахункових операцій, 73 книги обліку розрахункових операцій та 162 розрахункові книжки. Опрацьовано 655 заяв платників єдиного податку на перереєстрацію, аналювання та внесення змін. Скасовано 72 реєстратори розрахункових операцій.

     Підтверджено статус податкового резидента України 26 фізичним особам, в тому числі 2 фізичним особам з міста Каховка.

     Крім цього за звітний період сформовано та видано 36 витягів з реєстру платників податку на додану вартість, в тому числі 7 платникам з міста Каховка.

     Щоденно опрацьовувалися відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо реєстрації та обліку платників. Зокрема, за 9 місяців було опрацьовано 1362 відомості, з них 104 по місту Каховка.

     На постійній основі питання забезпечення повноти обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням.

   Окрім надання адміністративних послуг, в ЦОП Лубенської ДПІ платникам та громадянам надавалися консультативні та інформаційні послуги щодо порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, окремих питань щодо кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування та користування електронними сервісами ДПС, щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді та на магнітних носіях, застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій.

     Працівниками ДПІ за січень - вересень 2023 року було залучено 2905 платників податків до подачі звітності в електронному вигляді, в тому числі 363 юридичні особи, 2236 фізичних осіб – підприємців та 306 громадян.

     Також видавали довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки платника податків, приймали вхідну кореспонденцію, проводили роботу по взяттю на облік платників податків, платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, погоджували довідки-розрахунки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску.

     До послуг платників - комп’ютера, які підключені до мережі Інтернет і дають змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, формувати та передавати звітність в електронному вигляді. Для зручності відвідувачів розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.

Лубенська ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області

IMG 20230808 153530IMG 20230808 104907