344512365775

На Лубенщину з'їхалися шахісти з усієї України на ІІ Всеукраїнський шаховий меморіал   Віктора Мурашова та відкритий чемпіонат Полтавської області серед чоловіків . Офіційне відкриття турнірів проходило 5 листопада у районному будинку культури, змагання триватимуть до 11 листопада.

Ім'я Віктора Мурашова знане і шановане серед шахістів. Лубенці вважають його своїм земляком, адже більшу частину свого життя він прожив у Лубнах, де на найвищому рівні оволодів майстерністю гри у шахи. У 1947 Віктор Мурашов став переможцем чемпіонату міста з шахів, потім став кращим в області. Загалом Мурашов був чемпіоном Полтавської області 17 разів і цим званням не поступився нікому. Серед його здобутків- неодноразова участь   і призові місця у чемпіонатах України, перше у Полтавській області звання кандидата в майстри спорту з шахів, крім того він був суддею всеукраїнського і всесоюзного рівня.

Шахістів вітали керівники району і міста: голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, міський голова Олександр Грицаєнко, а також голова обласної федерації шахів Григорій Щербов, голова районної організації ВФСТ «Колос» Ігор Юшко, спеціаліст І категорії відділу з питань фізичної культури, спорту і туризму Сергій Бортнік, ветеран спорту Лубен Максим Шафір.

У районі і місті намагаються створити умови для розвитку шахового спорту, тож присутні керівники висловили сподівання, що турнір стане традиційним і збиратиме на Лубенщині шахістівз усіх куточків України.