Комісія 1

З 2000 року Лубенською районною радою заснована щорічна премія імені Василя Симоненка, яка присуджується громадянам України — письменникам, літераторам, науковцям, працівникам освіти і культури, журналістам, митцям за кращі літературно-мистецькі твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, відстоюють права людини і є вагомим внеском у соціально-культурне відродження Української держави.

Співзасновниками даної премії є Новооржицька селищна рада.
28 грудня 2022 року відбулося засідання членів журі щодо визначення переможців літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка, яка проводиться щорічно за трьома номінаціями «Література», «Журналістика і публіцистика», «Мистецтво».Комісія 2
Надійшло 7 подань на отримання премії. Голова журі — голова районної ради Тетяна Качаненко, заступник голови журі – Анатолій Тітенко, члени журі — член Національної спілки письменників України Наталія Баклай, член Національної спілки журналістів України, член Полтавської спілки літераторів Василь Бут, голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, місцевого самоврядування та зв’язків з громадськістю, редактор газети «Вісті Хорольщини» Наталія Ватуля, член Полтавської спілки літераторів, член Лубенського літоб’єднання імені О.Донченка Борис Кононенко, член Національної спілки художників України Володимир Мірошниченко, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів, голова Лубенського літературного об’єднання ім. О.Донченка при редакції газети «Лубенщина», Комісіячлен Полтавської спілки літераторів Олександр Міщенко, член Полтавської співки літераторів Олександр Печора, член Національної спілки письменників України Раїса Плотнікова, член Національної спілки письменників України Ольга Хало, член Полтавської спілки літераторів, поетеса Валентина Хоружа. В роботі журі взяв участь начальник Лубенськоі районної військової адміністрації Сергій Сіряченко.
У номінації «Література» перемогу здобули - Василь Плосковіт та Олег Бородай, у номінації «Журналістика і публіцистика» — Леонід Шабля, «Мистецтво» - народний художник України Іван Новобранець.
Вручення дипломів Лауреатів та грошових премій відбудеться 8 січня 2023 року на заході у хаті – музеї, де народився і виріс поет.Комісія 3