28 липня Україна вперше відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.
🇺🇦День української державності покликаний звернути увагу суспільства на традиції національного державотворення і вшановує всі його етапи та усіх, хто доклав зусиль, щоб Україна стала незалежною демократичною державою.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира.
У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.
Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.
День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці — захисники нашої державності — нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА.
Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора — Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави — доводять, що українці — народ-військо.
🇺🇦Ми вдячні всім, хто захищає нашу державу!
🇺🇦Ми шануємо пам’ять героїв, що віддали своє життя за нашу свободу!День Державності
Все буде Україна!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Державність - це МИ🇺🇦🇺🇦🇺🇦
З повагою,
Голова Лубенської районної ради
Тетяна КАЧАНЕНКО
Депутати районної ради