01_2                                                                                        27 вересня в селі Духове було відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Урочисте відкриття відбулося за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Валерія Пархоменка, першого заступника начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Курилка, голови районної ради Олексія Дядечка, голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, першого заступника голови райдержадміністрації Вікторії Мартиневської, начальника управління охорони здоров’я Лубенської міської ради, головного лікаря Лубенської КЦМЛ Сергія Наталенка, начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Тетяни Семистрок, керівників підприємств, установ та організацій, медичних працівників, місцевих жителів та гостей.

Як зазначив у своєму виступі голова районної ради Олексій Дядечко відкриття амбулаторії допоможе мешканцям села отримувати якісні медичні послуги на місці, а не звертатись за допомогою до сусідніх амбулаторій. У селі багато літніх людей, а вони, як ніхто, потребують уваги, піклування. Та й хвороблива малеча теж повинна бути під наглядом.

Голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко наголосив, що в районі продовжується робота щодо розширення мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини, оснащення медичним обладнанням ФАПів та амбулаторій.

01_4

Вітаючи мешканців села, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко зазначив, що державна політика Президента України Віктора Януковича спрямована на покращення життя кожної людини. Відкриття амбулаторії – конкретний приклад цього. Тепер жителі зможуть проходити обстеження, лікуватися та отримувати інші медичні послуги на більш якісному рівні. Потому заступник голови  –  керівник апарату облдержадміністрації вручив подяки та годинники людям, при підтримці та допомозі яких відбулося відкриття медичного закладу.

Долучилися до привітань Юрій Курилко, Сергій Наталенко, Тетяна Семистрок.

Сільський голова Духівської сільської ради Валентина Далада щиро подякувала громаді, керівництву району, всім, хто доклав зусиль до створення усіх необхідних умов для профілактики та першої медичної допомоги жителям сіл Духове, Карпилівка, Гінці. Потім представила присутнім новопризначеного лікаря АЗПСМ – Світлану Гойду,  вручила їй символічний ключ від амбулаторії. А голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко передав ключі від нового автомобіля швидкої допомоги.

Святкового настрою додали виступи учасників художньої самодіяльності Духівського СБК, учнів школи та вихованців дитячого садка.

01_3 Після вітальних слів керівники урочисто перерізали стрічку та відкрили амбулаторію. Всі бажаючі мали змогу оглянути відремонтовані та оснащені необхідним обладнанням кабінети. Місцевим жителям тепер буде зручніше отримати послуги сімейного лікаря, консультації гінеколога, стоматолога, мінімальний обсяг лабораторних обстежень. Функціонуватиме і фізкабінет: електрофорез, УВЧ, теплолікування (парафінолікування, озокерит), світлолікування (інфрачервоне та ультрафіолетове опромінювання), лікування за допомогою апарата СМТ. Після консультації сімейного лікаря люди зможуть отримати послуги денного стаціонару та стаціонару на дому.