999

22 вересня у селах Окіп та Ждани громада святкувала День села.

Про те, що в Жданах готувалися до свята, чекали гостей було помітно кожному, хто завітав до цього мальовничого куточка Лубенщини: прикрашена різнокольоровими прапорцями вулиця, центральний майдан уквітчаний квітковими композиціями, вишивками місцевих майстринь - Ірини Олефіренко, Любові Гнибіди, Марії Прокопенко не просто чарували, а захоплювали.

З нагоди свята, перспективою проведення інших заходів, у Жданах було встановлено сцену, на якій мешканці села вправно довели, що вміють танцювати , співати, цінують   звичаї і традиції   рідного краю.

Привітати жданівську громаду зі святом прибули заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко.

Євгенія Яковченко передала вітання селянам від голови районної ради Олексія Дядечка та голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, бажаючи трудівникам бути дружніми, багатими і успішними.

Найбільша гордість Жданів – люди – скромні й працьовиті трудівники, механізатори, шофери, доярки, вчителі, медпрацівники. Про них у своїх виступах говорили сільський голова Жданівської сільської ради Володимир Заліський, колишній головиний агроном колгоспу Яків Голуб, директор Жданівської ЗОШ Іванна Демченко, завідуюча амбулаторією загальною практики сімейної медицини Лариса Бовкун.

1000

Хвилюючими були виступи голови ради ветеранів с. Ждани Галини Галич та голови Жданівського осередку районної організації «Союз Чорнобиль Україна» Володимира Корнуса, які згадували трагічні сторінки історії села. Вшановуючи подвиги односельців до пам»ячника загиблому воїну покладено квіти

На святі вітали ювілярів, багатодітні сім»ї, найстаршу мешканку села 99 річну Уляну Пономаренко, - усі вони отримали грошову допомогу від ТОВ «Баришівська зернова компанія»( керівник Василь Стасовський).

По завершенню урочистої частини святкуючих запросили до каші. Цього дня на жданівчан чекав футбольний матч та святковий феєрверк.

З любов'ю і миром зустрічали гостей і в Окопі. На святі побували заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, начальник відділу культури і туризму Людмила Пазенко.

Село так і вабило красою квітучих чорнобривців, сальвії, хризантем. На майданчику біля приміщення колишньої школи, де тепер розташовується ДНЗ було представлено виставку квітів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

Сільський голова Окіпської сільської ради Володимир Макогон розповів історію села, якому близько 100 років, згадавши найпам'ятніші події.

Вітання зі святом і побажання всіляких гараздів висловила окіпчанам заступник голови районної ради Євгенія Яковченко

Участь у бойових діях у Великій Вітчизняній війні брало 400 окопців, серед тих, хто повернувся на сьогодні залишився лише один Григорій Куксань, який у наступному році святкуватиме 90-річчя.

Нині село впевнено крокує у майбутнє – створюються молоді сім'ї, народжуються діти, тож привітання і подарунки отримували молоде подружжя Ісакових, а також наймолодша мешканка села Вероніка Литвиненко.

Із захопленням присутні спостерігали за щирими виступами вихованців дитсадка. Хвилини відпочинку дарували присутнім учасники художньої самодіяльності села та гості - народний фольклорний колектив «Діброва» Тишківського Будинку культури.

По завершенню свята була розіграна святкова лотерея.