7__7

15 вересня у селі Тернівщина відзначали День села. Родзинкою свята стало відкриття пам’ятного знаку відомій українській письменниці та громадському діячеві Любові Яновській. Письменниця писала твори про людей, які її оточували, займалася просвітницькою діяльністю, згуртувала драматичний гурток. Пам'ятник було відкрито за активної підтримки керівника СФГ «Діброва» Олексія Коваленка та сім'ї поетеси Наталії Баклай.

Прибули у Тернівщину аби привітати селян зі святом , покласти квіти до пам'ятника землячки, очільники районної влади голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, їхні заступники Євгенія Яковченко, Василь Куксань. Вони бажали тернівчанам міцного здоров'я, благополуччя, достатку, а селу – розквіту.

До вітань долучились сільський голова Войнихівської сільської ради Григорій Сердюк, голова СФГ «Діброва» Олексій Коваленко, учні місцевої школи, мешканці села.

Святковий концерт з нагоди Дня села відбувся біля сільського клубу. Перед початком якого присутні мали змогу подивитись виставку місцевих майстрів та виставку композицій з природного матеріалу, виготовлених учнями Тернівщанської школи з нагоди Дня визволення Лубенщини від фашистських загарбників.

Цього дня свято села і 403 річницю з часу його заснування відзначала мальовнича Березоточа. Це село щасливе не лише тим, що квітує чудовою природою, а й працьовитими, небайдужими людьми, які вміють вирощувати хліб, навчати, лікувати. Усіх їх шанували щирими словами вдячності і вітань голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, сільський голова Березотіцької сільської ради Надія Білокур.

Ведучі згадували чорні сторінки історії населеного пункту, Голодомор, Велику Вітчизняну війну, Чорнобиль, пишалися здобутками сьогодення .

Березотіцька земля багата талантами про це засвідчила виставка народних умільців Віталіни Курільчук, Галини Левченко, Марії Марочко, Марії Колотілової, Валентини Коломієць, Катерини Тютюнник та інших.

Яскравою і колоритною була концертна програма, яку підготували березотіцькі артисти та гості свята – циркова студія «Юність» з Хорошків, квартети «Сузір»я» з Тернів, «Чарівниця» з Вовчика.

Вітав земляків зі святом власними піснями поет-пісняр Микола Євтушенко.