received 516696452875227Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Це найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят.

Для кожного з нас свято Івана Купала завжди асоціювалося з обрядом пускання вінків на воду, жвавими та веселими стрибками через вогнище, а ще пошуком омріяного цвіту папороті… І хоча самі обряди прийшли до нас із сивої давнини, вони й сьогодні не втратили популярності та зацікавленості серед населення. Звичайно зараз свято дещо втратило свою первинну сутність, набуло нового сучасного звучання та все ж залишається овіяним якоюсь доброю магією, вірою людей у здійснення бажань і очікувань.received 134475975463014

Саме з таким настроєм відзначали Івана Купала у селі Карпилівка, Новооржицької територіальної громади. Ініціатором проведення свята є староста Духівського старостату Валентина Далада. На свято завітали заступник голови Лубенської районної ради Оксана Цимбал та депутат районної ради Віктор Алєксєєнко.

Розпочався захід з веселої анімаційно-розважальної програми, участь у якій приймали не тільки дітлахи, а й їхні батьки. Свято, що має давні традиції, не обійшлося і без яскравих пісенних виступів. Запальні музичні композиції дарували глядачам артисти Карпилівського та Духівського будинку культури.

Ці творчі колективи невтомно зберігають, розвивають і примножують духовні скарби рідного народу.

Свято проходило в жвавому ритмі. Особливих чарів додало спалювання традиційного вогнища й хороводи навколо нього, адже за повір’ям вогонь очищує та наділяє здоров’ям і силою.

received 172249791627610 Завершилося дійство традиційними купальськими танцями та стрибками довкола багаття. Всі присутні отримали масу задоволень.

received 239449301085032received 397988854947633