22_2

23 серпня, неподалік від Лубен, (територія приміського лісництва по дорозі на с. Калайдинці), в урочищі «Морозівська дача», відбулося відкриття реконструйованого пам’ятного знаку українським громадським і політичним діячам, видавцям першої україномовної газети «Хлібороб» братам Шеметам.

Участь у заході взяли голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, Благочинний Лубенського району отець Іоан, представники творчої інтелігенції, політичних партій та громадських об’єднань Лубенщини, учнівська молодь, ЗМІ.

У своєму виступі голова районної ради Олексій Дядечко закликав берегти пам'ять про знану родину Шеметів, про людей, які своєю подвижницькою діяльність відстоювали Україну, її незалежність.

Віктор Алєксєєнко зазначив, що упорядкування пам’ятного знаку –  це один з перших кроків до пізнання вікових історико-культурних надбань наших попередників, примноження духовної спадщини рідного краю.

Спогадами про братів Шеметів та подальшу долю газети «Хлібороб» поділився Олег Гаврильченко.

Усі роботи  по облаштуванню пам"ятного знаку проводилися за благодійні кошти фірми «Аструмінвестіум». Розчищений та заасфальтований майданчик, оновлений сам пам’ятний знак. Молодь району на чолі з членамии Лубенської міськрайонної організації ВМГО «Молоді регіони» (голова Оксана Цимбал) спільно з працівниками Державного підприємства «Лубенське лісове господарство» (директор Тарас Охріменко) провели роботи по благоустрою та озелененню території, висадили туї та ялівці козацькі.

При проведенні благоустрою території були знайдені людські останки, які до цього часу ретельно зберігалися. Разом із відкриттям пам’ятного знаку відбулося перезахоронення, за всіма християнськими традиціями службу провів Благочинний Лубенського району отець Іоан.

На знак шани та поваги всі присутні поклали квіти до пам'ятного знаку.