Koordenacijna_rada

12 квітня під головуванням голови Лубенської районної ради Олексія Дядечка за участі заступника голови районної ради Євгенії Яковченко, виконавчого апарату та сільських голів району відбулося виїзне засідання Координаційної ради органів місцевого самоврядування з питань благоустрою населених пунктів та охорони навколишнього природного середовища на базі Новосанжарської селищної ради.

Селище міського типу Нові Санжари вже чотири роки поспіль носить статус найчистішого населеного пункту нашої держави. Тож метою поїздки лубенців було з’ясувати як вдається мешканцям Нових Санжар тримати все в чистоті і порядку. Про те, що тут дбають про навколишнє середовище стало помітно гостям відразу: чисті узбіччя, охайні вулиці, прозорі водоймища. Немає тут місця чагарникам і сміттєзвалищам, навпаки ж, створено усі умови для відпочику як місцевих жителів, так і гостей. Як у Нових Санжарах вдалося досягти таких високих показників у питаннях благоустрою з сільськими головами Лубенщини поділився селищний голова Новосанжарської селищної ради Андрій Река:

- Боротьба за чистоту давалася нелегко. Розпочали із масового прибирання, а продовжили створенням місць відпочинку для населення. На сьогодні маємо належно облаштовані місця для проведення загальноселищних заходів: Дня сала, Дня меду… Випускникам шкіл є де зустріти сонце, закоханим - де відсвяткувати День Святого Валентина, а молодятам - де пофотографуватися після церемонії одруження, для них усіх збудовано прекрасну альтанку, підвісний місток, який новосанжарці називають містком закоханих, гойдалки…..Щоб батькам було де прогулятися з маленькими дітьми на їх честь закладено парк, що носить символічну назву «Батьки і діти». Зручно, культурно, гарно, а головне - все для людей, - наголосив у своєму виступі голова Новосанжарської селищної ради Андрій Река.

Про тісну співпрацю з новосанжарською молоддю розповіла присутнім спеціаліст по зв’язках з громадськістю Новосанжарської селищної ради Вікторія Дев’ятко, зауваживши, що вихованці дошкільних навчальних закладів, школярі вже давно вміють боротися з брудом. І активність на суботниках та днях довкілля ніколи не залишається поза увагою місцевої влади, а навпаки знаходить всіляке заохочення і підтримку.

У ході екскурсії лубенці дізналися, що у селищі курсує 5 екологічних карет та працюють пункти прийому сміття. Плата за вивіз сміття здійснюється через абонентські книжки, які є у кожного мешканця Нових Санжар. Питаннями чистоти в селищній раді опікується створений при виконкомі відділ благоустрою, де задіяні спеціалісти різних служб.

Оглянувши Нові Санжари та поспілкувавшись з селищним головою, сільські голови Лубенщини прийшли висновку, що будь-яка робота потребує системи. А система діятиме у тому разі, коли будуть активні, наполегливі дії,а ще бажання працювати з людьми і для людей. Почерпнувши для себе багато нового і корисного лубенці залишились задоволеними. А на згадку про дружній, теплий прийом та подальшу співпрацю голова районної ради Олексій Дядечко та заступник голови Євгенія Яковченко вручили у подарунок селищному голові Андрію Реці фотолітопис «Лубенський край».