Міністерством фінансів України затверджено наказ від 07.07.2012 року №817 «Про затвердження порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету».

У новому Порядку наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів при сплаті платежів до бюджету, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання (код виду сплати 101).

Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Також оновлено «Список кодів видів сплати», який тепер включає 28 видів кодів (у попередньому було лише 17 видів кодів). При цьому в новому «Списку» в таких кодах, як 101 «Сплата суми грошового зобов’язання», 106 «Сплата пені», 107 «Сплата пені», 110 «Відшкодування ПДВ на рахунок платника», 121 «Сплата адміністративного штрафу» тощо, збережено цифрову відповідність шифруванню у скасованому аналогічному «Списку»

Ознайомитися з наказом можна на сайті ДПС України (sts.gov.ua) у рубриці «Нове про податки. Законодавство».

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю Лубенської ОДПІ