Громадяни – власники земельних ділянок до 29 серпня повинні сплатити земельний податок.

Відповідно до норм Податкового кодексу земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Причому, справляється він незалежно від того, чи використовувалася в господарській діяльності протягом року дана ділянка.

Податковим кодексом передбачено пільги для громадян по сплаті податку. Так, звільняються від сплати:

·                    інваліди першої і другої групи;

·                    фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

·                    пенсіонери (за віком);

·                    ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

·                    фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Річний розмір податку незначний, тож  власникам земельних ділянок потрібно добросовісно віднестися до виконання свого громадянського обов’язку та своєчасно і в повному обсязі сплатити належні суми земельного податку. «Не залишайте на завтра те, що можна зробити сьогодні» – каже народне прислів’я, в якому є сенс,  адже за несвоєчасну сплату податку у відповідності з діючим законодавством  нараховуються штрафні санкції та пеня.

Телефони для довідок: 57-99 та 55-68.

Анатолій Маліченко,

перший заступник начальника ОДПІ