27 липня  відбулася тринадцята сесія Лубенської районної ради шостого скликання.

Перед початком роботи сесії за дорученням Президента України Віктора Януковича голова районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко та голова районної ради Олексій Дядечко виконали приємну місію: під оплески присутніх вони вручили посвідчення про нагородження почесним званням України «Мати-героїня» та нагрудні знаки й квіти 4 поважним жінкам Лубенщини. Згідно указу Президента його удостоєні: мати 6 дітей Домініка Підюрчина з Вовчика, мати 5 дітей Євдокія Онищенко з Губського, Ніна Шерстюк, Любов Бесараб з Вовчика. Віктор Алексеенко наголосив, що за останні 2,3 роки таке звання отримали більше 10 тисяч багатодітних матерів країни.

Олексій Дядечко розпочав роботу сесії районної ради, до порядку денного було внесено 8 питань. Перед початком обговорення питання «Про затвердження списку присяжних» голова районної ради ознайомив присутніх з листом територіального управління Державної адміністрації України в Полтаській області щодо доопрацювання списку присяжних і перенесення питання на розгляд наступної сесії.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самійленко ознайомила присутніх з проектом рішення «Про передачу бюджетних трансфертів лубенській міській раді у 2013 році», наголосивши на тому, що в 2013 році розмір ї трансфертів становить 40% до розрахункових   показників обсяг видатків на охорону здоров»я зведеного бюджету району на надання первинної медико-санітарної, амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги населенню, яке проживає на території району, установами та закладами охорони здоров»я, що розташовані на території міста Лубни і утримуються з міського бюджету. По цьому питанню було прийнято відповідне рішення.

Світлана Самійленко інформувала присутніх про внесення змін до показників районного бюджету на 2012 рік, запропонувавши прийняти   відповідне рішення.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА Сергій Бойко інформував про необхідність внесення змін до Комплексної програми забезпечення пожежної безпеки в Лубенському районі на 2011-2015 роки у зв’язку з проведенням реорганізації територіального управління МНС, яке є розробником та відповідальним виконавцем цієї програми.

Депутати підтримали проект «Про порядок призначення та звільнення керівників підприємств, установ, організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл району, Положення про контракт з керівником та типову форму контракту» з яким ознайомила заступник голови районної ради Євгенія Яковченко.

Було прийнято ряд рішень, які стосуються освіти, а саме: надання дозволу виконкому Новооріхівської сільської ради на проведення капітального ремонту: електромережі, утепленню кімнат та заміни вікон у дошкільному навчальному закладі «Вогник» приміщення якого використовується на умовах оренди в ЗОШ І-ІІІступенів; про ліквідацію Тишківської ЗОШ І-ІІ ступенів; про забезпечення Калайдинцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені генерал- майора Ф.Д.Рубцова навчальним комп»ютерним комплексом.