8 липня   село Гінці відсвяткувало свій ювілей – 1300 років з дня заснування.

Святкування проходило на галявині в центрі села. Тут зібрались місцеві жителі, вихідці з Гінців та й усі, кому близький і дорогий славний удайський край.

Сцена з трави, прикрашена сошниками, сокирками і перекотиполем, виставка вишиванок місцевих майстринь, народні пісні єднали з природою, навівали спогади про минувшину , бадьорили, підіймали настрій, як місцевим жителям так і гостям.

Свято проводили ведучі Людмила Тереминка та Наталія Брюховецька. Воно розпочалося з екскурсів у минуле. Разом з ведучими присутні поринули в історію села, назвали його трудівників, активістів, тих, хто працював на полі і фермі, хто навчав, лікував і виховував.

Згадали вчителів школи – Віру Байкову, Галину Чікову, Наталію Шевцову, Марію Сушко, Галину Корнієнко. Усі вони на заслуженому відпочинку, але до їхніх слушних порад і сьогодні прислухаються односельці.

Добрим словом, подарунком було відзначено і активіста села, трудівника з 50 річним досвідом Віктора Корнієнка. Саме він зробив усе можливе і неможливе для будівництва газопроводу.

Почули гості свята цікаву розповідь з вуст кінодокументаліста Валерія Цибрика про археологічну пам»ятку 17 століття – Гінцівську пізньопалеолітичну стоянку.

А потім пішли привітання і побажання . Гості свята - заступник голови районної ради Євгенія Яковченко та заступник голови райдержадміністрації Вікторія Мартиневська. бажали мешканцям Гінців успіхів, нових трудових звершень і всіляких гараздів. А ще подарували громаді солодощі та ряд музичних вітань, які залюбки виконали «Троїсті музики» РБК.

Теплі слова про дружніх гінчан говорила і сільський голова Духівської сільської ради Валентина Далада.

Згадав минуле і побажав успіхів у майбутньому всім присутнім уродженець села Гінці Василь Легуша.

На святі села були і номітанти. У номінації «Найстарша жителька» перемогла 90 річна

Ганна Чікова, найкращим подружжям, почуття яких перевірено часом, стало подружжя Івана та Надії Вертипорох, вони разом у горі і радості вже 50 років, найактивнішим здавачем молока було визнано Валентину Черевко. Квіти і подарунки було вручено і багатодітній матері села Олександрі Федченко, новоствореній сім»ї Віктора та Оксани Ніколенко, вони щойно стали на рушник і доріжкою подружнього життя їм ще йти та йти. А найкращою господинею   садиби стала Ольга Ніколенко.

Не обійшлось і без української пісні і танку. Їх дарували глядачам ансамбль «Карпиляночка, учасниця художньої самодіяльності Марина Дідова, учні Духівської ЗОШ Анастасія Білик, Альбіна Левченко, Станіслав Панасенко, Антоніна Цитар, Ігор Брюховецький, Надія Панасенко. Шквал аплодисментів викликав східний танець у виконанні Маргарити Далади, Каріни Павленко, Валерії Симоненко.

Свято відбулося за активної підтримки керівників СТОВ «Удай-Агро» Валерія Трубнікова, СТОВ «Прометей» Юрія Поцяпуна», СТОВ «Національний колорит» Артура Маркаряна, ПРАТ «Райз-Максимко» Анатолія Тітенка, СФГ «Перлина» Сергія Рудя, СФГ «Янтар» Івана Самійленка, СФГ «Нове-2»Олексія Тараненка.

Громада дякувала організаторам свята за можливість приємного, активного спілкування. По закінченню концерту всі поспішили до святкового столу.