777_

3 липня світла і велична дата зіб­рала багатьох шанувальників газети «Лубенщина» у про­сторому оновленому залі кінотеатру «Київська Русь».

Тут відбувалося відзна­чення 95-річчя з дня виходу в світ першого номера

«Известий солдатских и рабочих депутатов» - саме таку назву мала нинішня «Лубенщина» на зорі свого народження. Ведуча урочистостей дирек­тор міського Будинку куль­тури Інна Скиба запропону­вала вирушити у своєрідну подорож крізь роки, події і дати, імена і долі, крізь минуле і сучасність у майбутнє.

Зі сцени лунали спогади, щирі слова, привітання.

Началь­ник Головного управління ін­формаційної та внутрішньої політики ОДА Микола Пере­пелиця звернувся до шану­вальників, колективу і ветеранів газети з вітальними словами, у яких зауважив, що кожен день життя часопису — це своєрідна сторінка у історії краю. На Полтавщині не так багато газет, хто може похвалитися своєю майже 100-річною історією, а головне — зберегли спадко­вість поколінь, пишуть на злобу дня, відстоюють за­гальнолюдські і державницькі позиції. Він закликав жур­налістів бути відповідальними за слово, яке вони несуть у люди зі шпальт газети, а також вручив грамоти Головного управління інформаційної та внутрішньої політики ОДА Івану Бурдиму, Миколі Шматку, Олександру Міщенку, Олені Моргун. Грамотами секретаріату Полтавської обласної організації НСЖУ нагороджені Людмила Мисник, Лідія Барабаш, Сергій Степченко.

Щирі слова вітань лунали з вуст заступника голови районної ради, заступника голови райдержадміністрації Вікторії Мартиневської. Вони у своїх виступах наголосили, що разом з газетою пройшло наповнене працею і турботами життя людей. Передали вітання від керівників району Олексія Дядечка та Віктора Алєксєєнка та вручили грамоти редактору газети Івану Бурдиму, відповідальному секретарю Миколі Шматку , завідуючому відділом соціальних проблем та громадсько- політичного життя Олександру Міщенку.

З 95 річним ювілеєм вітав газету і її працівників міськийй голова Олександр Грицаєнко.

Він відзна­чив, що газета була і зали­шається комунальною, міськрайонною, а це згуртовує меш­канців нашого краю. Газета має свою думку. Вона затре­бувана серед населення, від­повідає на запити лубенців. Очільник міста закликав газе тярів писати більше про людей краю, писати правду про життя Лубенщини, не уникати критики і пообіцяв фінансову підтримкучасопису. А відтак, за дору­ченням обласної ради вручив Почесні грамоти обласної ради ветеранам журналістської ниви Євгенії Логвиненко та Миколі Легуші.

Натхненним і інформативно насиченим був виступ редак­тора газети . «Лубенщина» Івана Бурдима. Він підкреслив, що будь-який ювілей — не тільки свято, а й підбиття під­сумків роботи. І коли для люд­ського життя 95 — це ціла епоха, то для часопису —це тільки мить. Газета за ці роки пройшла через буревії та не зламалася, а навпаки загарту­валася, стала міцнішою, профе­сійнішою. Він подякував ветеранам праці, пенсіонерам, колективу газети, організаторам свята журналістам Анастасії Ляшенко та Володимиру Марі.

Грамотами редакції газети «Лубенщина» були нагороджені голова ради ветеранів Жданівської сільської ради Галина Галич, директор СТОВ «Стоколос», голова ради сільгоспвироб­ників району Віктор Сухомлин, директор ТОВ «Юнігрейн-Агро» Сергій Черевишник, спортивний оглядач гйзети Юрій Климченко, заступник голови РДА Василь Куксань, сільський голова Михнівської сільської ради Марія Король, директор Комунального ви­давництва «Лубни», депутат міської ради Тетяна Алєксєєва, спеціаліст по роботі з ОСН мікрорайону №4 Ірина Сененко, голова молодіжної ради міста та міської органі­зації ВГО «Молоді регіони» Андрій Хорошковатий. Саме він виступив з вдячним словом від імені всіх нагороджених і сказав, що на сторінках газети «Лубенщина» молодь ніколи не забувають.

Особлива вдячність керуючому справами міськвиконкому Валерію Даценку, який доклав чимало зусиль в організації свята.

Колектив редакції вітав і вручив грамоту голова ради ветеранів міста Олексій Пивовар.

Велику концертну програму підготували відділу культури та мистецтва міськвиконкому на чолі з Юрієм Литовченком, та культури і туризму РДА Людмилою Пазенко.

А відео розповідь про сьогодення часопису, інтерв»ю з його працівниками підготовлена колегами-журналістами телестудії « Лубни», стала прекрасним завершальним акордом свята, яке засвідчило газеті бути і цвісти, орати нові перелоги, попереду - незвідані шляхи, попереду неходжені дороги,