22 червня в День скорботи, на Лубенщині вшанували пам»ять жертв війни.

У селі Мацківці біля пам»ятника загиблому воїну зібралися усі, хто пам»ятає гіркі сторінки воєнних лихоліть, хто з гордістю і сумом бюлючих втрат, згадує своїх дідів і прадідів, які вибороли нам мирне небо, а це очільники районної влади Олексій Дядечко, Віктор Алєксєєнко, Василь Куксань, Мацківська громада, молодь.

У роки Великої Вітчизняної війни більше 300 мацківчан пішли захищати рідну землю.

192 воїни не повернулися до рідної домівки, їхні імена занесені в Книгу вічної слави і викарбувані на постаменті. 35 мацківчан забрані гестапо, замучені в катівнях і розстріляні. 129 осіб вивезено на каторжні роботи, із них 13 осіб не повернулися.

Загиблих у роки Великої Вітчизняної війни пом»янули хвилиною мовчання, до пам»ятника поклали квіти