9

13 березня, з ініціативи членів літоб’єднання ім. Олеся Донченка, в районному будинку культури відбувся вечір, присвячений 197 річниці від дня народження Тараса Шевченка. У заході взяли участь кращі творчі аматорські самодіяльні колективи Лубенщини.

Розпочалося свято з виступу самодіяльного народного камерного хору «Мрія», Березотіцького сільського будинку культури. Посульський соловейко Анатолій Куценко порадував поціновувачів шевченківського слова піснею «Бандуристе, орле сизий».   А гурт «Українська Швейцарія» виконав пісню »При долині кущ калини», яку з радістю і захопленням сприйняли лубенці. Пісні «Гаю, гаю, зелен розмаю» у виконанні чоловічого вокального ансамблю районного будинку культури, «Ішло дівча лужками» - самодіяльного вокального ансамблю »Любисток», «Лелеченьки» - народного аматорського квартету «Гілея» Михнівського будинку культури просто зачаровували глядачів.

Відвідали свято і почесні гості: міський голова Олександр Грицаєнко, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, які висловили своє захоплення творчістю Кобзаря, закликавши молодь любити Україну так, як любив її великий поет.

Заступник голови районної ради Євгенія Яковченко довірила публіці власні вірші, які читала вперше, а написала 18 років тому під впливом вражень від відвідин міста Канева, Чернечої гори, де похований Тарас Шевченко.

Майстерно декламували уривки з творів Тараса Шевченка і юні лубенки   Олена Пувлик, Наталія Карпенко. А завідувач сектору з питань внутрішньої політики райдержадміністрації Світлана Городянина зачитала присутнім вірш «Як ще були ми козаками».

Звучали на святі також виступи голови літоб’єднання ім. О.Донченка, письменника Олександра Міщенка, члена Національної спілки письменників Раїси Плотникової, голови міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Олександра Печори.