337412f53e2a255d217bdc6deaf28843Із 6 квітня 2020-го року, згідно зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України №211, до 24 квітня забороняється перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

Що ж таке громадське місце і коли засіб індивідуального захисту – необхідний?

Варто пам’ятати, що опинитися в громадському місці можна в будь-який момент, тому маску необхідно одягати на вулиці.

«Громадське місце» – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони”.

Громадськими місцями також вважаються:

• ліфти та таксофони;
• приміщення і території медичних установ;
• приміщення та території навчальних закладів;
• дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
• під’їзди житлових будинків;
• підземні переходи;
• громадський транспорт;
• приміщення закладів ресторанного господарства;
• приміщення об’єктів культурного призначення;
• приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
• стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
– вулиці,
– закриті спортивні споруди,
– сквери, парки,
– всі види громадського транспорту (включно з транспортом міжнародного сполучення).