24 травня відбулася чергова дванадцята сесія Лубенської районної ради . У роботі сесії взяли участь голова районної ради Олексій Дядечко, голова районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступники голови райдержадміністрації Василь Куксань, Микола Федоренко, керівники підприємств, установ, організацій району, представники засобів масової інформації.

Питання порядку денного були докладно розглянуті на спільному засіданні постійних комісій, тож сесія пройшла оперативно.

Голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко прозвітував про виконання Програми економічного та соціального розвитку, районного бюджету та здійснення делегованих районною радою повноважень. Звіт взято до відома.

Депутати внесли зміни до показників районного бюджету на 2012 рік : за рахунок трансфертів з державного бюджету фінансовий ресурс бюджету району збільшується на 2889,8 тис. грн.

Було надано право на отримання позик на покриття тимчасово касових розривів районного бюджету у 2012 році.

Також прийнято районну Програму протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках, Програму «Молодь Лубенщини» на 2012-2015 роки, програму по обслуговуванню платників податків, підвищенню рівня знань податкового законодавства та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів на 2012-2015 роки.

Як проінформувала начальник відділу охорони здоров»я Тетяна Семистрок Програма протидії захворюванню на туберкульоз забезпечить подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу, що ґрунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.

Метою Програми «Молодь Лубенщини», як зазначив заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, є створення всебічної підтримки молоді та сім»ї щодо створення оптимальних правових, соціальних і економічних умов формування та розвитку громадської активності, самовизначення й амореалізації і надання гарантій соціального становлення.

Програма по обслуговуванню платників податків сприятиме підвищенню рівня знань податкового законодавства та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів на 2012-2015 роки, наголосив депутат районної ради, начальник ОДПІ Олександр Коломієць.

На сесії було внесено зміни до рішення сесії районної ради від 05.08.2011 «Про створення Лубенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги». Згідно прийнятого рішення гранична чисельність працівників Лубенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги  становитиме 305 штатних одиниць.

Також внесено зміни до рішення десятої позачергової сесії шостого скликання від 29 грудня 2011 року «Про Програму економічного і соціального розвитку Лубенського району на 2012 рік», зміни до рішення районної ради від 07.10.2011р «Про Порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл району, Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду, типові форми договорів оренди».

Надано дозволи Лубенському районному центру первинної медико-санітарної допомоги, Відділу культури і туризму райдержадміністрації на передачу в оренду приміщень, частини приміщень та іншого майна, які є спільною власністю територіальних громад сіл району і перебувають в оперативному управлінні цих відділів.

Депутати також затвердили склад комісії з питань поновлення прав реабілітованих, надали дозвіл виконкому Березівської сільської ради на проведення капітального ремонту мережі освітлення та опалення у дошкільному навчальному закладі «Берізонька», приміщення якого використовується на умовах оренди в ЗОШ І-ІІ ступенів, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

На завершення роботи сесії з депутатськими запитами до присутніх звернулися  депутати районної ради Василь Бут, Роман Сидоренко