18 травня під головуванням голови Лубенської районної ради Олексія Дядечка за участі заступника голови районної ради Євгенії Яковченко, виконавчого апарату та сільських голів району відбулося виїзне засідання Координаційної ради органів місцевого самоврядування на базі Роменської районної ради Сумської області.

У актовій залі районної ради пройшла невеличка прес-конференція, де заступник голови Роменської районної ради Наталія Ващенко, заступники голови райдержадміністрації Володимир Татарінов, Віталій Карнаух розповіли про діяльність районної ради, райдержадміністрації, пріоритетним напрямком яких є підвищення життєвого рівня населення, відродження інфраструктури сіл району.

Як повідомила заступник голови Роменської районної ради Наталія Ващенко промисловість у районі представлена ДАП «Роменський агролісгосп»; ТОВ «Аграрний комплекс ім. Калнишевського, ПрАТ «Слобожанська Будівельна Кераміка». Розвивається сільське господарство: рослинництво спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, тваринництво – на виробництві молока і м»яса, великої рогатої худоби та свиней. Агропромисловий комплекс району налічує 23 сільськогосподарських підприємства, 66 фермерських господарств.

Займаються на Сумщині і газифікацією, лише минулого року газифіковано 254 будинки . Не меншої уваги приділяють тут і питанню водопостачання. Сумчани поділилися досвідом щодо заключення договорів про надання цільової технічної допомоги проектом міжнародної технічної допомоги «Швейцарсько-український проект» DESPRO, за підтримки якого побудовано водопроводи в чотирьох населених пунктах.

Дізналися лубенці як розвивається інвестиційна діяльність Роменського району. Цікаво було почути, що по закінченню півріччя кожен сільський голова звітує про соціально-економічний розвиток населеного пункту, який представляє, а також про тісну співпрацю з інвесторами, все це висвітлюється у місцевих ЗМІ. Говорили і про реформування та розвиток житлово-комунального господарства, про реконструкцію вуличного освітлення, оптимізацію шкільної мережі, відкриття ДНЗ, ділились досвідом створення «Центру первинної медико-санітарної допомоги»( на Лубенщині він з»явився у 2010 році, Сумщині – 2011році).

По закінченню конференції лубенці прийняли запрошення голови Роменської районної ради Сергія Хоронька і завітали до Великобубнівської сільської ради, де проживає 1712 осіб. А сільським головою працює добра щира жінка Любов Буша. Вона розповіла про життя Великобубнівської територіальної громади, ознайомила присутніх з об»єктами соціальної сфери, які є на території села Великі Бубни, школою, амбулаторією, будинком культури, відділенням зв»язку, музичною школою, відділенням по наданню соціально- побутових послуг. Цікавим були відвідини і дитячого садочка, де виховується 90 діточок з цього та сусідніх населених пунктів.

Малюки з нетерпінням чекали гостей, а на згадку подарували щирі теплі вірші, пісеньки, таночки.

Побували посульчани і в Пустовійтівській сільській раді, де на їх чекала екскурсія історичними місцями. Побачили сільські голови Лубенщини відбудований Свято-Троїцький храм, славнозвісний музей Петра Калнишевського.

Почерпнувши для себе багато нового і корисного, лубенці залишились задоволеними.

Здобутий досвід вони обов»язково застосують в роботі.