77777

Лубенщина як і вся Україна відсвяткувала 67 весну Перемоги. Свято, яке пронизує наші серця радістю і болем водночас. Мирне небо, можливість жити, творити, бути господарями на своїй землі, подаровані нашими ветеранами лубенці пам»ятають і пам»ятатимуть завжди.

У кожному населеному пункті восьмого, дев»ятого травня пройшли урочисті заходи з нагоди цього величного свята. Очільники районної влади Олексій Дядечко та Віктор Алєксєєнко, їх заступники взяли участь у мітингах, присвячених Дню Великої Перемоги.

8 травня у с. Березоточа біля пам»ятника воїну-визволителю на мітинг з нагоди Дня Перемоги зібрались ветерани, місцеві жителі, сільські голови району, керівники місцевих організацій, учні Березотіцької, Литвяківської шкіл, Вовчицького ліцею, духовенство, керівники районної влади аби згадати буремні 40 роки та вшанувати полеглих в роки війни.44411

Звучали незабутні фронтові мелодії у виконання духового оркестру з Калайдинець, присутніх пронизували вірші воєнної тематики, які майстерно декламували учні школи.

Говорили, згадували, співали пісень разом з Тетяною Бондаренко з Вовчика, Лідією Селюк, Володимиром Тютюнником, Гульнарою Мамедовою з Березоточі, гуртом «Українська Швейцарія», чоловічим вокальним ансамблем районного будинку культури.

Присутніх зі святом вітали голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, голова ради ветеранських організацій району Василь Силка, сільський голова Березотіцької сільської ради Надія Білокур, отець Свято-Покровської церкви Роман.

Полеглих вшанували хвилиною мовчання.

По закінченню мітингу на ветеранів та всіх гостей свята чекала смачна солдатська каша.

5550 У цей день   учні Засульської гімназії віддали данину Великій Перемозі, здійснивши велопробіг за маршрутом с. Засулля – м.Лубни- с.Терни – В»язівок – Мацківці- с. Колодна Оржицького району, де у 1941р. загинула 24 залізна дивізія під командуванням генерал-майора Терентія Бацанова .

На старті активну спортивну молодь вітали голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, директор Засульської гімназії Анатолій Савенков.

До кожного із зустрічних пам»ятників воїнам Великої Вітчизняної війни учасники пробігу поклали квіти, а на фініші – біля пам»ятного знаку залізній дивізії посадили молоді деревця.

9 травня голова районної ради Олексій Дядечко побував у Тарандинцівській сільській раді, де біля пам»ятника визволителю у селах Вили, Тарандинці, Губське проходили урочистості. Він вітав ветеранів, бажав мешканцям територіальної громади міцного здоров»я, життєвої снаги для здійснення всього задуманого.

Заступник голови районної ради Євгенія Яковченко вітала зі святом Перемоги жителів сіл Гінці, Карпилівка, Духове.

- Нехай героїчні вчинки ветеранів Великої Вітчизняної війни   стануть взірцем любові    до Батьківщини і свого   народу, іх безсмертний подвиг  знайде відгук   і шану в наших серцях та залишиться в пам”яті нащадків навічно, - наголошувала Євгенія Яковченко.