Майно в оренду – податки в бюджет!

Здаючи нерухомість в оренду не забувайте нотаріально посвідчувати ці відносини, своєчасно декларувати доходи та сплачувати податки до бюджету.

Громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. По закінченні звітного календарного року таким платникам податку необхідно подати декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання.

Шановні громадяни, не забувайте декларувати доходи у разі відчуження інвестиційних активів!

Під терміном „інвестиційний актив” розуміється пакет цінних паперів чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, випущені одним емітентом.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується з суми витрат, понесених у зв’язку з придбанням такого активу. Позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками звітного року включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку, що підлягає декларуванню за результатами звітного податкового року. У розрахунок загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами платник податку не включає дохід, отриманий протягом звітного року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень.

Свідоме ставлення до сплати податків, подана декларація про отримані доходи – не лише обов’язок громадянина, а й позитивна самооцінка.

Анатолій Маліченко,

перший заступник начальника ОДПІ.