15 лютого біля пам’ятника воїнам – афганцям, що по вул. Ярослава Мудрого у м. Лубни, відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав.

З промовою до тих, хто гідно виконав свій обов’язок, хто став справжнім взірцем мужності та патріотизму звернувся голова Лубенської спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко, який пригадав численні втрати України у кровопролитній афганській війні .

Міський голова Олександр Грицаєнко, який також прибув вшанувати воїнів – інтернаціоналістів, у своєму виступі наголосив, що теперішньому поколінню героїв – бійців є що передати у спадок сучасній молоді - це спогади, приклад доблесті, сміливості та звитяги.

Про нелегкі реалії сьогодення «вчорашніх» бійців у своєму зверненні до присутніх згадав голова районної ради Олексій Дядечко, наголосивши, що труднощі з якими повсякчас зустрічаються учасники бойових дій добре відомі районній владі і воїни-інтернаціоналісти завжди можуть розраховувати на підтримку та розуміння керівництва району.

Голова районної ради Олексій Дядечко та заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань вручили учасникам бойових дій Почесні грамоти .

Воїни – інтернаціоналісти були також нагороджені Грамотами Полтавської Спілки ветеранів Афганістану, медалями за звитягу, вірність обов’язку та присязі.

Зі словами підтримки на адресу героїв - інтернаціоналістів виступили голова громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Віктор Костюк, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, депутат міської ради, учасник бойових дій в Афганістані Микола Тєлєгін.

Хвилиною мовчання були вшановані ті лубенці, які загинули на чужій землі, але в серцях земляків назавжди залишаться героями.