17  лютого останній термін сплати податків  і зборів з квартальним терміном подання звітності.

До уваги платників земельного податку

Показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на  1 липня 1995 р., застосовуються із коефіцієнтом 1,756. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2012 року. Нагадуємо, що останній термін подання податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/обо орендної плати) до 20 лютого.

Затверджено нову форму декларації з ПДВ

З 1 лютого набрав чинності наказ Мінфіну №1492 від 25.11.11, яким затверджено нову форму декларації з податку на додану вартість. Отже, звітуватись за січень потрібно вже за новою формою.

Кампанія із декларування доходів, отриманих протягом 2011 року, триває.

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб встановлено до 1 травня 2012 року. Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплаченої із їх заробітної плати протягом попереднього року. При цьому, перелік витрат, які платник податку має право включити у податкову декларацію, поступово розширюється. Наприклад, платники податку можуть зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного податкового року вони сплачували кошти за навчання, повертали фінансовим установам проценти за іпотечний кредит тощо.

Платники єдиного податку подають декларації збору за спеціальне використання води

Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування - юридичні СПД та приватні підприємці починаючи з 01 січня 2012 року повинні подавати щоквартально наростаючим підсумком з початку року податкові декларації збору за спеціальне використання води (за воду, яка використовується для питних та санітарно – гігієнічних потреб та в господарській діяльності). Разом із податковою звітністю повинні також подаватися копії договорів про надання послуг з водопостачання. Телефон для довідок 32-87.

Платник податків зобов'язаний  подати Повідомлення про об’єкти оподаткування            за формою 20-ОПП

Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний податковий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.

Андрій Кваша, заступник голови Комісії

з проведення реорганізації Лубенської ОДПІ -