17 січня під головуванням голови районної ради Олексія Дядечка за участю заступника голови районної ради Євгенії Яковченко проведено засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

З інформацією про порядок вчинення нотаріальних дій у виконавчих органах сільських рад, нове у законодавстві виступила завідувач І державної нотаріальної контори Марина Юрченко. Вона докладно розповіла про зміни до правил ведення нотаріального діловодства та форм посвідчувальних написів, наголосивши що посадові особи органів місцевого самоврядування при вчиненні нотаріальних дій зобов»язані зберігати нотаріальну таємницю.

За підсумками обговорення цього питання сільським радам району, їх виконавчим комітетам рекомендовано забезпечити порядок вчинення нотаріальних дій відповідно до чинного законодавства України.

У виступі начальника управління ветеринарної медицини у Лубенському районі Андрія Грищука йшлося про дотримання ветеринарної безпеки на територіях сільських населених пунктів району. Він ознайомив з Правилами облаштування і утримання діючих худобомогильників та біотермічних ям у населених пунктах району.

Активну участь у обговоренні цього питання взяли сільські голови Засульської, Войнихівської, Березівської, Мацківської, Остапівської сільських рад - Сергій Бондаренко, Григорій Сердюк, Олена Якименко, Микола Дзюба, Сергій Остапко.

Сільським радам району та їх виконавчим органам рекомендовано забезпечити взаємодію з органами державної ветеринарної медицини по передженню виникнення стихійних та надзвичайних ситуацій на території сільських населених пунктів; охорону навколишнього природного середовища в межах компетенції, передбаченої нормативно- правовими актами України; підготовку та розгляд питання ветеринарної безпеки на сесіях сільських рад.

Про дотримання норм та вимог чинного законодавства України в сфері земельних відносин інформував начальник відділу Держкомзему у Лубенському районі Олександр Шингарій, який відповів на численні запитання присутніх. Сільських голів цікавили питання надання у користування земельних ділянок, розмежування  земель державної та комунальної власності, використання сінокосів та пасовищ та ряд інших.

Кординаційною радою по цьому питанню прийнято відповідне рішення.