DSC_09841         5        січня  у Лубнах відзначили День дивізії. 70 років тому  була створена 25-а гвардійська червонопрапорна Синельниківсько-Будапештська орденів Суворова  Б.Хмельницького  мотострілецька  дивізія  імені Чапаєва. З нагоди  ювілею дивізії, відбулися урочистості за участі численних поважних гостей: голови районної ради Олексія Дядечка, голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, міського голови Олександра Грицаєнка, заступника голови райдержадміністрації Василя Куксаня, голови  ради ветеранів  25-ї  дивізії  Миколи Тєлєгіна,  голови  міської ветеранської організації Олексія Пивовара, генерал-лейтенанта, кандидата військових наук,  головного військового інспектора Міністерства  оборони  України Юрія Шаповала, генерал-лейтенанта, заступника начальника Генерального  штабу  Збройних сил  України Григорія Саковського. Серед видатних воїнів з»єднання  були Дмитро Фурманов- командир дивізії, Сидір Ковпак -  командир партизанського загону, Ярослав Галик - відомий  письменник-гуморист,  Олександр Бєляков – професор,  доктор географічних наук. У Лубни привезли бойовий прапор  дивізії, а концерт для святкуючих підготували артисти  заслуженого  ансамблю  Збройних Сил України.

На рахунку дивізії  численні військові операції, вона завжди була  однією з кращих. Такими здобутками  навряд чи   може похвалитися  хоча ще б одна дивізія, - наголосили у своїх вітаннях голова районної ради Олексій Дядечко, голова  райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко.

Про необхідність відновлення музею бойової слави  говорив у своєму виступі  міський голова Олександр Грицаєнко.

Свої привітання висловили  полковник у відставці Іван Солдатенков, колишні командири  дивізії  Григорій Саковський, Юрій Шаповал, народний депутат Сергій Гордієнко та інші.

З нагоди свята  було вручено  численні  нагороди:

Почесним нагрудним знаком «За службу» відзначено голову районної ради  Олексія Дядечка, голову райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка,  міського голову Олександра Грицаєнка, голову наглядової ради ВАТ «Лубенський молочний завод» Володимира Дороша.

Міському голові Олександру Грицаєнку також присвоєно військове звання  підполковника.

Відзнакою «Знак пошани» нагороджено  Василя Шитєєва, Петра Атаманчука, Макса Шафіра, Анатолія Лєнського.