13 вересня  у районній  раді відбулося  засідання постійної комісії з питань дотримання  законності та правопорядку, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, зв»язків з громадськістю, антикорупційної політики, яке провів голова комісії  Григорій Мочоний. Участь у засіданні  взяли голова районної ради Григорій Угляниця, заступник голови райдержадміністрації  Ігор Нестеренко, заступник голови «Лубенської  районної Спілки ветеранів АТО» Дмитро Сацький,  сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко,  начальник відділу з питань  оборонно-мобілізаційної  роботи  та цивільного захисту райдержадміністрації  Микола Чудак.

Присутні  члени комісії, серед яких Лідія Різуненко, Лідія Білик, Григорій Мочоний розглянули  питання щодо створення комісії районної ради з яким  присутніх ознайомив голова районної ради Григорій Угляниця, а саме: за пропозицією депутатів  запропоновано  створити комісію районної ради, з метою вивчення питання  щодо ефективності  використання коштів, які залучені на виконання  довготермінової  комплексної Програми  мобілізаційної підготовки Лубенського району  на 2014-2020 роки.   Під час обговорення  було погоджено склад комісії, до якого ввійшли  голова районної ради Григорій Угляниця, голова постійної комісії з питань законності Григорій Мочоний, в.о. керуючого справами  виконавчого апарату  районної ради Наталія Шишова, сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, сільський голова Ісковецької сільської ради Микола Романюта, начальник Управління державної казначейської служби  у Лубенському районі Іван Жовнір,  начальник фінансового управління  виконавчого комітету  Засульської сільської ради Світлана Самійленко,  начальник відділу з питань  оборонно-мобілізаційної  роботи  та цивільного  захисту райдержадміністрації Микола Чудак,  керівник громадського формування  з охорони громадського  порядку «Перша Лубенська сотня самооборони    «СПАС» Віктор Новіков, заступник  голови «Лубенської районної Спілки ветеранв АТО» Віктор  Новіков. Запропоновано також  до складу комісії включити головного бухгалтера фінансово-господарського  відділу  райдержадміністрації Аллу Кеду.

Розглянуто звернення  депутатів Лубенської районної ради  до Президента України, Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо  виділення додаткової дотації у 2017 році на  фінансування галузі освіти, охорони здоров»я, а також звернення  депутатів Лубенської районної ради  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури  України  щодо утримання доріг загальнодержавного, місцевого значення.

Усі ці питання  рекомендовано комісією  розглянути на черговій сесії районної ради.

Обговорено  також лист Лубенської райдержадміністрації  щодо забезпечення  військовою формою  одягу  для особового складу  загонів оборони та стрілецького  батальйону. Наразі  це можливо зробити за умови внесення змін до Програми  мобілізаційної підготовки, тому комісією рекомендовано  райдержадміністрації вивчити питання щодо  внесення  змін до вищезазначеної Програми.