8888888888888888888888888888800А у  населених пунктах Лубенщини  продовжуються святкування Днів села. Так уже годиться, що у пору закінчення літа, збору урожаїв люди знаходять час аби  відволіктись,  відпочити, поспілкуватись один з одним, набратись позитиву  від побаченого і почутого, зарядитись енергією  народних традицій, які передаються з покоління в покоління,  на яких зростає молодь  -  майбутнє Лубенщини.

Гамірливо, із запалом  святкували День села у Снітині.  Тут громада зібралася у сільському клубі. Одне з найстаріших сіл, коріння якого тягнеться  у добу Київської Русі, коли у 988 році тут було споруджено  одне з укріплень  Посульської оборонної лінії від  нападів кочівників – фортецю Кснятин,  а сьогодні -  це усім відомий нам  Снітин, який пишається   своєю історією, людьми,  що її творять.

Тож 26 серпня  снітинчани не просто святкували,  насолоджуючись концертною програмою сільських аматорів сцени: гуртом «Чебреці», виступами дітлахів  місцевого садочку, учнів школи, які виявилися напрочуд талановитими і  здібними у пісні, танці, гуморі,  а  також приймали низку вітань від  господаря свята – сільського голови Сергія Мануйленка,  гостей заходу, серед яких голова районної ради Григорій Угляниця, депутати обласної ради Руслан Ляшко, Лариса Сухопар.

999999911111У своєму вітальному слові  Григорій Угляниця бажав громаді  єдності та згуртованості, ініціативності, яка  так необхідна аби села відроджувались.

У подарунок очільник району спільно з депутатами обласної ради Русланом Ляшком, Ларисою Сухопар  вручили господарю заходу -  сільському голові Сергію Мануйленку  запашний коровай. Натомість сільський голова  щиро  дякував   керівництву району, обласним депутатам за співпрацю, результатом якої є  виділені кошти на ремонт доріг у селі, справжнім подарунком  для снітинчан  стало спорудження   спортивного майданчика, побудувати який вдалося   за рахунок  фінансів, виділених Фондом розвитку територій області, коштів районного та сільського бюджетів.

Вдячний  за підтримку громади Сергій Мануйленко і  місцевим фермерам, які ніколи не стоять осторонь  проведення тих чи інших заходів, вирішення тих чи інших проблем розвитку села, а саме: депутату районної ради Олександру Сухопару,  фермерам  Олексію Лобатенку, В’ячеславу  Сизоненку, В’ячеславу Бузі.666666000

11111999Ну а  після закінчення концертної  програми  на селян чекала лотерея, куліш, шашлик, якими пригощали усіх бажаючих. Спонсорами свята виступили депутат районної ради Олександр Сухопар, приватні підприємці  Олександра Мануйленко, Тамара Куксань, Лариса Лисенко, Людмила  Сизоненко. Ну не обійшлося і  без  святкової дискотеки, якій найбільше зраділа молодь.

Цього дня   милозвучні  українські пісні вирували  і в Духовому.  Тут  також дружньою родиною духівську громаду зібрало свято села. Духівчани празникували  колоритно,  у  вишиванках, з гарним настроєм, почуттям  гордості за  свою  батьківщину. Захід проходив   на подвір»ї школи. Вишиті рушники місцевих майстринь в центрі умовної сцени, експозиції  виробів народних умільців, а  ще чорнобривці так і вабили кожного, хто цього дня  відвідав   мальовниче село над Удаєм.

Тож  не побувати на заході у Духовому  не змогли і голова районної ради Григорій Угляниця, і голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, і  депутат обласної ради Руслан Ляшко, депутати районної ради Віталій Трубніков, Тетяна Гребінник. Усі вони щиро вітали громаду зі святом, бажаючи її добрим, трудолюбивим мешканцям миру,   здоров»я і натхнення,  а ще  досягнень, значних і вагомих для села. Традиційно, сільському голові Духівської сільської ради Валентині Даладі гості вручили запашний коровай.

Святкова програма була досить цікавою.  Добрим словом було згадано людей, які творили і творять історію села, а саме:  найстаршу мешканку Духового Уляну Дузькрятченко, подружню пару Савустьяненків, які  не так давно відсвяткували «золоте весілля»,  зразкове подружжя Яковенків, молоду сімейну пару Дорошенків, яка побралась не так давно, та інших.

Сільський голова Валентина Далада, вітаючи односельців, наголошувала на тому, що усі досягнення, які має громада – це успіхи людей, які живуть і трудяться тут, тож  без підтримки  односельців багато справ було б не реалізовано.2222777

А далі, дякуючи спонсорам:  депутату районної ради,  директору ТОВ «Удай-Агро» Віталію Трубнікову,  директору ТОВ «Національний колорит» Артуру Маркаряну, підприємцям Олексію Тараненку та Юрію Мотричу народне  гуляння продовжилося, але вже з варениками, кулішем, шашликами, яких кожен  міг скуштувати  досхочу.

Свято закінчилося, але благодатний духівський край завжди  радий гостям,  і хто хоч раз відвідав село над Удаєм, обов"язково повернеться сюди вдруге.