DSC03742

24 грудня у районному будинку культури вперше відбулося свято, присвячене підведенню підсумків розвитку фізкультури і спорту в районі та вшануванню кращих спортсменів року.

2011 рік на Лубенщині сміливо можна назвати спортивним.

Протягом року в районі проведено 60 змагань з різних видів спорту, в яких взяли участь більше двох тисяч молодих людей.

Цьогоріч започатковано турнір з міні-футболу в с. Новооріхівка на честь Героя України, ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олександра Лелеченка та в с. Снітин на честь пам’яті Героя України Вадима Гетьмана.

Спортсмени нашого району неодноразово займали найвищі сходинки п’єдесталу не тільки в обласних, а й Всеукраїнських і Міжнародних змаганнях. Тож в передноворічні дні в урочистій атмосфері зібралися керівники району, сільські голови, вболівальники і самі винуватці свята – спортсмени. Останніх, за підсумками їхньої наполегливої праці, що назавжди залишиться на спортивних сторінках книги життя Лубенського краю, вшановували грамотами та пам’ятними статуетками.

У районній спартакіаді, завдяки злагодженій роботі сільських голів, вчителів фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів та тренерів ДЮСШ,  взяли участь 26 команд.

Тож в номінації «Кращий спортивний організатор» переміг тренер ДЮСШ, вчитель фізичної культури Калайдин цівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова методоб’єднання вчителів фізичної культури району Леонід Голубенко. Нагороду йому вручав голова районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Ігор Юшко.

3444

У номінації «Кращий юний спортсмен» перемогу здобув 9-ти разовий чемпіон області, 2-разовий чемпіон України, срібний призер Кубку України з баскетболу, мешканець с. Засулля Станіслав Колісник. Переможця номінації нагороджувала начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Віта Брюховецька.

А от переможцем у номінації «Сенсація року» стала команда, що здобула перемогу в першості району з пляжного футболу. Це команда «Олімп» с. Березівка». Пам’ятну статуетку капітан команди отримав від голови районної ради Олексія Дядечка.

Вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в районі вносить команда дитячо-юнацької спортивної школи «Колос». Нині в спортивній школі займається 306 учнів району, з якими працюють 15 тренерів з футболу, баскетболу та вільної боротьби. Тож особливі слова подяки зі сцени районного будинку культури лунали на адресу людей, які присвятили своє життя вихованню молоді, підготовці спортсменів. А перемогу в номінації «Кращий тренер»  здобув фахівець, вихованці якого є багаторазовими чемпіонами області, першостей України, кандидатами у збірну України та переможцями міжнародних змагань з вільної боротьби Володимир Слинько. Саме він за останні 5 років підготував 24 кандидата у майстри спорту і одного майстра спорту України. Нагороду цієї номінації вручала голова районної організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони» Оксана Цимбал.

Варто відзначити, що першість району з футболу збирала на стадіонах сотні вболівальників, які підтримували свої команди. Гравці намагалися показати найвищі вершини своєї майстерності. У номінації «Кращий футболіст району» визначено майстра спорту України, який виступав за футбольну команду Української прем’єр ліги «Таврія» м. Сімферополь, чемпіона та володаря Кубку серед аматорів, гравця команди «Сула» с. Засулля Павла Куцого. Для нагородження на сцену була запрошена заступник голови районної ради Євгенія Яковченко.

Слід додати, що команда «Сула» стала володарем Кубку голови районної ради, володарем кубку Вадима Гетьмана, тож перемогла і в номінації «Сильні духом». Капітан команди отримав нагороди від заступника голови райдержадміністрації Василя Куксаня.

Гарним прикладом для наслудування є ветерани спорту, які ще мають сили та натхнення здобувати нові перемоги. І тому в номінації «Ветеран спорту» перемога дісталася неодноразовому призеру чемпіонату області з футболу, переможцю та призеру футбольної першості району у складі команди «Інтер» с. Мацківці, воротарю цієї команди Валерію Карпцю. А от звання «Краща команда» дісталося 9-ти разовим чемпіонам області, 2-разовим чемпіонам України, срібним призерам Кубку України з баскетболу, неодноразовим учасникам Міжнародних змагань баскетбольному клубу «Сокіл».

За підсумками районної Спартакіади, присвяченої 20-й річниці незалежності України, ІІІ місце посіла команда с. Новооріхівка, ІІ – с. Калайдинці, переможцями змагань стала команда с. Засулля. Пам’ятною статуеткою та грамотою капітанів названих команд нагороджував голова районної організації Партії регіонів, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко. Він же нагородив і переможницю в номінації «Кращий спортсмен року», яка в 2011 році захистила звання майстра спорту України, вихованку районної ДЮСШ Аліну Харченко.

Багато гарних теплих слів звучало на адресу людей, які присвятили своє життя спорту в різних видах і напрямках. Однак фізична культура для них не просто слова, а зміст усього життя.