6 липня у районній раді відбулося засідання  постійної комісії з  питань соціальної сфери  та  соціального захисту населення, яке провів голова профільної  комісії  Сергій Мисник. Участь у роботі комісій взяли голова районної ради Григорій Угляниця,  заступник  голови райдержадміністрації  Ігор Нестеренко.

На початку  засідання комісія розглянула  листа Лубенської районної державної  адміністрації  щодо  оптимізації  мережі  професійно-технічних  навчальних закладів, а саме:  приєднання Професійно-технічного училища №53 с. Войниха до Міжрегіонального  центру професійної перепідготовки звільнених  у запас  військовослужбовців м. Хорол  Полтавської області.

Перед присутніми виступив директор  Войнихівського училища №53 Анатолій Трохименко, який  розповів про перспективи об»єднання,   серед яких можливість збереження колективу, спеціалістів, повне укомплектування  профільних класів. Члени комісії не проти об»єднання, безперечно, якщо це на перспективу і не порушує чинного законодавства.

Заслухали присутні і  начальника відділу освіти, сім»ї, молоді  та спорту райдержадміністрації  Юлію Білоконь, яка  представила низку питань, серед яких затвердження Районної програми національно-патріотичного  виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, яка включає в себе  декілька напрямків роботи, серед яких Вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні та героїв АТО; Вдосконалення системи національно патріотичного виховання дітей та молоді. ; Активізація діяльності органів державної влади,органів місцевого самоврядування та громадських організацій у сфері національно-патріотичного виховання.

Йшла мова і про перейменування  Жданівської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів  у  Жданівський  навчально-виховний  комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ  ступенів – дошкільний навчальний заклад».  Так наразі депутатами  підтримано  реорганізацію Жданівського дошкільного навчального закладу «Пролісок» шляхом приєднання до Жданівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лубенської районної ради Полтавської області.

Підтримку знайшло  питання щодо внесення змін  до рішення сесії  районної ради від 18 січня 2017 року «Про затвердження мережі  навчальних закладів, установ освіти району та граничної кількості штатних одиниць».

Члени комісії  схвалили кандидатуру Плішенко Валентини Панасівни на посаду  директора Лубенського районного методичного центру.

Широкого  розгляду та дискусій   набуло два питання: визначення опорних навчальних закладів, претендентами на які  запропоновано Вовчицький ліцей імені В.Ф.Мицика, Калайдинцівську ЗШ І-ІІІ ступенів  імені генерал-майора  Ф.Д. Рубцова, Тарандинцівську ЗШ І-ІІІ ступенів імені В.А.Симоненка, Новооріхівську ЗШ І-ІІІ ступенів імені О.Г. Лелеченка. На жаль,  депутати не дійшли згоди, тож питання залишається відкритим і буде  додатково розглянуто на засіданні комісії, яка  відбудеться днями.

Не менш  гострим стало питання  пониження  ступеня та перейменування Хорошківської школи І-ІІІ ступенів. Депутати, заслухавши начальника відділу освіти, сім»ї, молоді та спорту райдержадміністрації Юлію Білокінь, яка говорила про малу наповнюваність класів,  подекуди відсутність їх взагалі, індивідуальну форму навчання,  дійшли висновку,  що  діти повинні здобувати  освіту  у повних класах, формуватись у колективі, тому питання пониження ступеня Хорошківської ЗШ  досить актуальне, а , отже, потребує розгляду на черговій сесії районної ради.