15 грудня в оновленій Великій залі районної ради відбулося навчання депутатів місцевих рад. Відкрив навчання голова районної ради Олексій Дядечко.

- Депутати місцевих рад – це представники інтересів територіальних громад. Від їхньої ініціативності, знання законодавчої бази залежить вирішення ряду важливих питань сьогодення. Щоб гідно представляти інтереси виборців потрібно поглиблювати свої знання. Тож, організовуючи навчання, ми ставимо собі за мету ознайомити депутатів з чинним законодавством України, яке сприятиме депутатам у здійсненні своїх повноважень. На навчання запрошуються кваліфіковані спеціалісти, тому депутати мають усі можливості отримати грунтовні відповіді на ряд поставлених запитань, - зауважив голова районної ради Олексій Дядечко.

Заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Миколи Федоренко  підвів підсумки роботи агропромислового комплексу району в 2011 році, зосередивши особливу увагу на розрахунках орендарів з населенням за земельні паї.

З інформацією про закінчення бюджетного 2011 року та формування місцевих бюджетів на 2012 рік у порядку, визначеному бюджетним кодексом України виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самійленко. Вона зазначила, що бюджетний процес 2012 року триває. Міністерство фінансів України розробляє черговий варіант проекту Державного бюджету з урахуванням ціни на російський газ. У зв'язку з цим, черговий варіант розрахунку трансфертів між державним бюджетом і місцевими бюджетами дасть змогу провести обрахунки місцевих бюджетів на 2012 рік.

Начальник управління Пенсійного фону України в м. Лубни та Лубенському районі Ганна Шматко ознайомила зі змінами, внесеними до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Вона пояснила як розраховується мінімальна пенсія, у чому полягає суть накопичувальної системи і який відсоток відрахувань спрямовуватиметься на персональні рахунки, як декрет впливає на майбутню пенсію і чи зазнають змін пенсії вчителів, лікарів, працівників культури, як буде проводитися виплата трудових пенсій працюючим пенсіонерам.

Про право депутатів місцевих рад на депутатський запит і депутатське запитання інформувала радник голови районної з юридичних питань Наталія Шишова. Вона докладно пояснила про порядок їх подання депутатами, порядок розгляду, відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Підсумки навчання підвела заступник голови районної Євгенія Яковченко.