8 169Чорнобильська АЕС подарувала Новооріхівській школі пам’ятну барельєфну дошку на честь Героя України Олександра Лелеченка Серед багатьох спортивних традицій, які плекають і примножують на Лубенщині особливе місце належить турніру з міні-футболу пам’яті єдиного Героя України-чорнобильця, нашого земляка Олександра Лелеченка. Його проведення сім років поспіль приурочують роковинам смерті Олександра Григоровича, що припадають на сьоме травня.

День пам’яті Олександра Лелеченка у с. Новооріхівка, який цього року провели 6 травня, об’єднав спільною печаллю усіх, хто глибоко цінує його неоціненний подвиг перед Батьківщиною, - першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка, голову районної ради Григорія Угляницю, голову районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутата районної ради Василя Куксаня, регіонального директора ТОВ «Баришівська зернова компанія», депутата обласної ради Василя Стасовського, сільського голову Новооріхівської сільської ради Станіслава Ігнатенка, начальника відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Миколу Чудака, голову ради ветеранів району, Почесного громадянина Лубенщини Василя Силку, голову місцевого осередку ветеранської організації Івана Худояра, голову первинної чорнобильської організації Миколу Крутія, і, звичайно, делегацію ДП «Управління забезпечення функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС» у складі начальника електроцеху станції Василя Ковтуненка, голови профкому електроцеху станції Олега Величківського та інших, а також багатьох земляків героя, котрі зібралися, щоб вшанувати його пам'ять. Урочисте відкриття турніру провела начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Білокінь. Звертаючись до присутніх, директор Новооріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів Оксана Магура висловлювала щиру вдячність усім, хто допомагає зберігати пам'ять про героя. Так, цього року завдяки спонсорській допомозі вдалося відремонтувати шкільний музей, одна кімната у якому присвячена Олександру Григоровичу. Вітаючи учасників турніру, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко відзначив роботу навчального закладу по збереженню пам’яті про видатного земляка, наголосивши на тому, що його подвиг подарував нам сьогоднішній день. Під час урочистої частини до присутніх зверталися голова районної ради Григорій Угляниця, сільський голова Станіслав Ігнатенко, голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань, від учнівського колективу – учениця 9 класу Людмила Розумій. Подібний підхід до вшанування пам’яті героя високо оцінив і відзначив у своєму виступі начальник електроцеху станції Василь Ковтуненко. Впродовж 28 років колектив навчального закладу у ці трагічні травневі дні зустрічає працівників ЧАЕС, які щороку приїздять, щоб вшанувати пам'ять побратима і котрі для учнів і вчителів давно стали дорогими і близькими людьми. У складі нинішньої делегації були два побратима Олександра Лелеченка, які працювали з ним пліч-о-пліч, - Олександр Забірченко та Вілля Прокопов. Цей день, за словами учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, працівника станції Володимира Єрьоміна, є надзвичайно пам’ятним і особливим для всього колективу станції. За рішенням адміністрації підприємства в особі директора Ігоря Грамоткіна та голови профкому Максима Орлова, колективу електроцеху Новооріхівській школі була подарована барельєфна дошка у пам'ять про О.Лелеченка. Її відкрили директор навчального закладу Оксана Магура та начальник електроцеху станції Василь Ковтуненко. Після урочистого відкриття розпочався турнір. Право зробити перший символічний удар було надане працівнику станції Олександру Бордюгу.

У цьогорічному спортивному заході брало участь 15 футбольних команд із сіл району. Поки тривала спортивна боротьба, відбувся тематичний захід, підготовлений учнівським та педагогічним колективом школи, під час якого виступили гості та були вручені подарунки, потому проведена екскурсія шкільним музеєм. Впродовж кількох годин, демонструючи вміння, неабияку спортивну підготовку та спортивний азарт, футболісти змагалися за перемогу і перехідний кубок турніру Для нагородження переможців були запрошені перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, начальник електроцеху Василь Ковтуненко. Грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено кращих гравців турніру: кращого воротаря Василя Матиринського, кращого нападаючого Віктора Бадуна, кращого захисника Олександра Голобородька. Перемогу у турнірі і відповідно перехідний кубок здобула команда «Колос» с. Тарандинці, ІІ місце – команда «Вимпел» с. Хорошки, ІІІ місце – «Олімпія» с. Вовчик. Після завершення турніру представники районної чорнобильської організації разом із делегацією відвідали пам’ятні місця: пам’ятний знак лубенцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, алею пам’яті чорнобильців на Зажур-горі, перша берізка на якій посаджена у честь О.Лелеченка.