4444444444477777777

9 грудня в рамках Всеукраїнського виставкового туру «Український рушничок» у Вовчицькому районному краєзнавчому музеї ім. І.І.Саєнка відбулося відкриття виставки вишивки, присвяченої 100–річчю від дня народження Героя України , лубенки, Віри Роїк.

На святі вишиваного мистецтва, окрім мешканців Вовчика. Побували також заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, начальник відділу культури і туризму Людмила Пазенко, директор Лубенського краєзнавчого музею Тамара Дяченко.

Віра Роїк все своє життя присвятила вишивці. У її руках шматок полотна перетворювався на витвір мистецтва. Їй вдалося освоїти близько 300 технік вишивки різних регіонів України, при цьому навчити вишивати інших і пропагувати мистецтво вишивки в Україні і далеко а її межами.

У виставковому залі краєзнавчого музею представлено багато робіт Віри Роїк, виконаних в різних техніках. Це рушники, одяг, різні побутові речі. Є також вишивки чотирьох її учениць. Кожна річ унікальна чіткістю малюнка, яскравою символікою і стилістикою.

Свято вишивки у Вовчику надихнуло гостей свята на роздуми про значення цього традиційного народного різновиду мистецтва.

Заступник голови районної ради Євгенія Яковченко у своєму виступі акцентувала у вагу на тому, що у залі присутнє підростаюче покоління, а, отже, молодь цікавиться вишивкою – це великий позитив.

Заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань передав вітання від голови райдержадміністрації Віктора Алексєєнка, наголошуючи, що районна влада доклала чимало зусиль аби Вовчицький музей ожив.

А у Вовчику вже міркують про відкриття виставки місцевих вишивальниць. Цю ідею висловив заслужений працівник культури, Почесний громадянин Лубенини Михайло Калініченко.