1111111223

Переповнена зала район­­ного Будинку куль­тури. Тут 7 грудня  зібра­лися активісти місцевого само­врядування Посульського краю, щоб урочисто відзначити День місцевого самоврядування. Зву­чать фанфари. Згодом на сце­ні з’являється танцювальний колек­тив «Перлина», який вико­нав один із своїх коронних номерів «Гопак». Патріотичний почин танцюристів підтримали співаки гурту «Українська Швей­царія», майстерно виконавши українські пісні. Ведуча свят­кового дійства начальник від­ділу культури і ту­ризму рай­держадміністрації Людмила Пазенко запрошує до віталь­ного слова голову район­ної ради Олексія Дядечка.

- Дорогі друзі, депутати ра­йонної і сільських рад, земляки, при­сутні і неприсутні представ­ники сільських територіальних громад. Від імені районної ради вітаю вас з Днем місцевого са­мо­врядування. Низько вкло­няю­ся також сивочолим ветера­нам – колишнім відповідальним працівникам органів місцевого самоврядування, керівникам сільськогосподарських під­приємств. Ми досягли успіхів у покращенні життя, але попереду багато роботи. Наш Президент Віктор Янукович неодноразово наголошував, що тільки «там заможно живуть люди, де пра­цює економіка». Це розуміє ра­йонна влада, а особливо – го­лова райдержадміністрації Вік­тор Алєксєєнко, який обіз­наний із сільським виробництвом, при­святив йому все життя. Ефек­тив­на робота районної громади при­­носить бажані результати. Тру­дівники Лубенщини вирос­ти­ли рекордний урожай зерна, від­роджують тваринництво. Роз­вивається промисловість, справ­ляють новосілля колективи у відновлених об’єктах соціаль­ної сфери на селі, у якої, я гли­боко переконаний, є добрі пер­спек­тиви, гарне майбутнє. Тож спіль­но будемо наближати цей час.

Присутніх вітає голова ра­йон­ної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко:

- Від імені райдержадміні­стра­ції і від себе особисто щиро вітаю учасників святкового зіб­ран­ня з Днем місцевого само­врядування. Бажаю всім високо­продуктивної праці, родинного благополуччя, най­­­міцнішого здо­ров’я. Ми по­­винні усві­дом­­­лювати, що держава – це ми. 70% пов­но­важень ви­ко­нують пред­став­ники ор­га­нів міс­цевого са­мо­вря­ду­ван­ня. Во­ни по­стій­но роз­в’я­зують сіль­­ські проб­леми, ак­тивно пік­лують­­ся про органі­зацію на­леж­ного ме­­­дич­но­го і по­буто­во­го об­­слуго­ву­ван­ня тру­дів­ни­ків, нав­чаль­ного про­це­су та ви­со­ко­ка­ло­рій­ного хар­чу­вання ді­тей у шко­лах, до­звілля мо­лодого по­­ко­лін­ня, тощо. Від­криває­мо дош­кільні нав­чаль­ні заклади, зміц­­­­нює­мо ма­те­ріаль­ну ба­зу сіль­ських біб­ліо­тек, ре­монтуємо за­кла­ди культури. Ро­бимо все мож­ливе, щоб на повну по­туж­ність за­пра­цю­вала еко­номіка ра­йо­ну. Нині одне з найважли­віших зав­дань – зро­бити так, щоб лу­бенська зем­ля от­римала справж­­­­нього ефек­тивного господаря. І осто­ронь цих проб­лем не стоїть жодна те­ри­торіаль­на гро­ма­да.

Заступник го­лови районної ради Євгенія Яков­ченко за­значила, що День місцевого самоврядування відзначається на державному рівні, бо його представники заслужили на таку честь і шану. Секретар міської ради Іван Карпець привітав присутніх і передав їм найщиріші побажання від міського голови Олександра Грицаєнка, депутатів міськради. Він наголосив, що, реалізуючи на практиці реформи і політику Президента України, районна громада досягла відчут­ного прогресу у відродженні українського села, подякував керівникам районної влади, громадському активу за взаємо­підтримку, тісну співпрацю, ярмарки з продажу сільсько­гос­по­дарської продукції і ви­словив впевненість, що так буде і надалі.

Бажаними були на святі По­чесні громадяни Лубенського ра­йону Михайло Калиниченко, Іван Якименко, Василь Силка, а також авторитетні і шановані люди Григорій Хлюст, Анатолій Шкуда, Іван Гончаров, Світлана Ніжин­ська, Микола Коротун, Ніна Са­бадаш, Тетяна Сизоненко,Віра Жайворінок, Галина Бей, Євдокія Лантух, Юлія Сапа. Почесними гра­мотами районної ради на­город­жені голова райдерж­адміні­страції Віктор Алєксєєнко, депутат районної ради, начальник ОДПІ Олександр Коломієць, пра­цівник апарату райради Наталія Шишова, сільський голова Сні­тин­ської сільради Василь Оме­лянець та інші. Були відзначені також активісти органів місце­вого самоврядування Надія Білик, Галина Костюкевич, Ніна Тен­дітник, Любов Пасічник, Ана­толій Миколаєнко. Апло­дис­менти, квіти з нагоди днів на­роджень отри­мали сільські го­лови Жданівської та Ново­оріхів­ської сільрад Воло­димир Залісь­кий, Сергій Плескач.

Вітання, нагородження чер­гу­валися із виступами аматорів сцени. У ролі артистів виступали активісти територіальних гро­мад. Це Надія Клепач, Марія Шевченко, Ольга Іванченко, Надія Білокур, Світлана Костюк, Генна­дій і Катерина Васильченки та інші. На урочистостях започат­ковано представлення терито­ріальних громад. Першою під керівництвом сільського голови Марії Король звітувала Михнів­ська сільська рада. Був проде­монстрований відеофільм про життя трудівників населених пунктів сільради, порадували учасники художньої само­діяль­ності змістовним висту­пом, особливо колектив «Глорія».