Працівниками податкової міліції Лубенської ОДПІ задокументовано  протиправну діяльність  осіб, що здійснювали незаконні валютообмінні операції та вилучено грошові кошти на загальну суму    понад  30 тисяч гривень.  Порушення виявлено  в результаті проведення ряду заходів  з  відпрацювання місць незаконного обміну валют.

З уведенням змін до правил обміну та купівлі-продажу іноземної валюти «тіньовий» ринок помітно активізувався: нелегальні «обмінники» не лише не запитують паспорти при обміні грошей, але й не убезпечують при цьому від шахрайства та обдурювання клієнтів.

Тіньовики нерідко користувалися неуважністю клієнтів, обмінюючи їм валюту за курсом  нижчим, ніж  офіційний  , при цьому, як зазвичай, громадяни втрачали на такому обміні  частину рідної валюти.

Податківці посилили боротьбу з тіньовим сектором валютного ринку. Було проведено  відпрацювання місць незаконного обміну валют. Першочерговому відпрацюванню підлягали райони ринків та вокзалів . Проведення таких заходів відразу дало позитивні результати.

За результатами перевірки місць, де здійснюють діяльність незаконні «міняли», співробітниками  відділу податкової міліції Лубенської ОДПІ  в рамках загальнодержавної операції по протидії порушенням на ринку валютообмінних операцій було вилучено понад  тридцять   тисяч  гривень готівкою у різних валютах .  Порушення були виявлені і у містах Лубни та  Пирятин. Встановлено порушення законодавства  на площі Ярмарковій  у м. Лубни. Співробітниками відділу податкової міліції було затримано громадянина «Х», який  без державної реєстрації як фізичної особи-підприємця та без будь-яких дозвільних документів, здійснював  незаконні валютообмінні операції. Порушника зловили «на гарячому», коли він обмінював валюту одному з мешканців міста. В нього було вилучено грошові  кошти на суму близько 12 тисяч гривень.

А у  Пирятиніміняли” діяли  поблизу   автовокзалу та на території ринку.  Працівниками податкової міліції задокументовано  протиправну діяльність  осіб, що здійснювали незаконні валютообмінні операції.  Під час огляду в порушників було вилучено грошові кошти на загальну суму   суму понад  22 тисячі гривень.

Наразі за даними фактами проводяться подальші перевірки та вирішується питання про притягнення зловмисників до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Олексій Харченко,

Перший заступник голови  Комісії  з проведення реорганізації  Лубенської ОДПІ,