6 148Талант – поняття суспільне. Словом письменника, пензлем живописця, різцем скульптора, мелодією музиканта творить кожна нація свою історію і культуру.

Велика роль у духовному здоров’ї української нації належить сільським закладам культури, які є центром культурно - дозвіллєвої роботи, розвитку творчих здібностей дорослих і юних громадян, місцем зустрічі і спілкування людей різного віку.

Протягом серпня-листопада 2015 року заклади культури всіх 26 сільських рад Лубенського району прозвітували про свою роботу перед територіальними громадами. Програми переглянули працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації, організаційно-методичного центру районного будинку культури.

Виступи кращих були включені до програми заключного концерту переможців. Варто зазначити, що ще кілька років тому це був один трьохгодинний концерт, останні -  влаштовувались два трьохгодинні святкові дійства. Цьогоріч лубенці мають змогу протягом трьох неділь насолоджуватися яскравими самобутніми виступами своїх талановитих земляків.

17 січня аматори сцени Тишківської, Войнихівської, Новооріхівської, Михнівської, Ісковецької, Остапівської та Новаківської сільських рад представили глядачам цікаву різножанрову програму. Не шкодували лубенці аплодисментів учасницям фольклорних колективів «Горлиця», «Діброва», «Тернівчанка» (Ісківці, Тишки, Терни), які більше 30 років дбайливо зберігають криницю українського пісенного фольклору. Порадували виступи вокальних ансамблів «Дивоцвіт» (Михнівський будинок культури), «Чарівниця» ( Вовчицький будинок культури), «Криниця» та «Акація» (Новаківський будинок культури). Як завжди натхненно і емоційно виступали юні танцюристи колективів районного будинку культури «Водограй» і «Тандем». Хвилини сміху подарували учасники драматичного гуртка «Лілея» із с.Новаки. Зачарували співом талановиті солісти Наталія Симоненко, Анатолій Мисляй, Алла Самозвон, Дар’я Андрусенко; грою на трубі порадував Андрій Буркацький. Ведучими заходу були Геннадій і Катерина Васильченко, які запам’ятались глядачам і як талановите сімейне тріо разом із сином Олександром.

Підбиваючи підсумки проведеного заходу, хочеться щиро подякувати всім аматорам сцени, їх керівникам за незрадливе служіння у величному храмі духовності Лубенського краю. Безмежна вдячність сільським головам  за підтримку у розвитку самодіяльного мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази будинків культури і клубів. Саме завдяки їм у 2015 році спрямовано:

-         570 тис.грн.  на капітальний ремонт Тернівського сільського клубу (сільський голова Михнівської сільської ради Король М.Ю.);

-         125 тис.грн. на придбання сценічних костюмів і звуко-підсилюючої апаратури для Новаківського будинку культури (сільський голова Кісенко Л.М.);

-         60 тис.грн. на поточний ремонт Войнихівського будинку культури (сільський голова Сердюк Г.М.);

-         40 тис.грн. на придбання звуко-підсилюючої апаратури для Новооріхівського будинку культури

Відремонтовано сцену у Ісковецькому будинку культури, замінено вікна і двері на сучасні енергозберігаючі у Пулинському клубі (сільський голова Романюта М.В.).

Віримо, що і у 2016 році тісна співпраця, взаєморозуміння будуть визначати діяльність відділу культури і туризму райдержадміністрації та керівників органів місцевого самоврядування району. А результатом роботи стануть капітально відремонтовані будинки культури і клуби, відновлення в них теплопостачання, новостворені самодіяльні колективи, яскраві видовищні програми, засідання клубів «Надвечір’я». Успіх будь-якої справи в єдності наших помислів і діянь.