6---Урочиста мить підняття Державного Прапора України у переддень Дня незалежності України об’єднала непохитною вірою у світле майбутнє нашої держави багатьох лубенців та гостей, які зібралися біля адмінприміщення райдержадміністрації: голову Полтавської обласної ради Петра Ворону, голову Лубенської районної ради Олександра Темченка, першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нестеренка, керівника апарату райдержадміністрації Олену Пірову, працівників райдержадміністрації та районної ради, учнівську молодь, громадськість, представників політичних сил та громадських організацій. 23 серпня о 9 годині одночасно у всій країні, дотримуючись військового ритуалу, був внесений Державний Прапор України. Право його підняти надали керівнику чоловічого вокального ансамблю районного будинку культури Віктору Гриші та випускниці Засульської гімназії Ілоні Качаненко.

З нагоди свята з вітальним словом до лубенців звернувся голова обласної ради Петро Ворона. «За два роки ми стали іншими. Зокрема, по-іншому зрозуміли, що таке єдність», - підкреслив Петро Ворона, висловивши упевненість, що українці не дозволять завадити розвитку країни й зуміють подолати не лише зовнішнього, а й внутрішнього ворога. Потому наш земляк, учасник АТО Олексій Герасименко отримав з рук Петра Ворони нагрудний знак обласної ради. Таку ж нагороду обласний керівник днем раніше вручив лубенцю Тарасу Безкровному, який нині перебуває в зоні проведення АТО.

«Святкування Дня Державного Прапора України на Лубенщині має добрі традиції, пов’язані з відкриттям оновленої Дошки Пошани та врученням паспортів громадянина України 16-річним юнакам та дівчатам», - про це говорив у своєму вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, закликаючи поважати державні символи. Завершуючи виступ, Ігор Нестеренко вручив почесну грамоту облдержадміністрації учаснику АТО Олексію Герасименку. Голова районної ради Олександр Темченко висловив переконання, що цінність державних символів надзвичайно зросла, особливо серед молоді.

Урочисту мить свята продовжили відкриттям оновленої Дошки Пошани Лубенського району. Рішення колегії райдержадміністрації зачитала керівник апарату райдержадміністрації Олена Пірова, а вітали осіб, занесених на Дошку Пошани, голова районної ради Олександр Темченко, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко та всі присутні, не шкодуючи оплесків для земляків, які своїми трудовими здобутками примножують добробут Лубенщини. Від нагороджених слово мала Алла Дзюба.

В урочистій обстановці були вручені паспорти громадянина України, потому Руслана Собко та Артем Філіпов виголосили клятву на вірність Україні.

Святковості заходу надавали виступи талановитих артистів: Олени Мацак, чоловічого вокального ансамблю районного будинку культури, вокального квартету Калайдинцівського СБК, дуету у складі Наталії Ляшенко й Антона Герги та юного декламатора Діани Шкарбань.

Захід минув урочисто й хвилююче, а випущені у небо синьо-жовті повітряні кульки нагадав кожному з присутніх, що майбутнє залежить від нас.