111----111222714 травня, напередодні Дня науки, голова районної ради Олександр Темченко спільно із першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нестеренком відвідали Дослідну станцію лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН у селі Березоточа Лубенського району та взяли участь  у засіданні вченої ради.

Установа з багаторічним науковим досвідом – Дослідна станція лікарських рослин – тримає лідируючі позиції у напрямку ґрунтовного наукового вивчення лікарських рослин, примножуючи здобутки багатьох поколінь попередників. Більше того, саме ця наукова установа небезпідставно вважається візітівкою Полтавщини. Про це всі присутні мали змогу вкотре переконатися, заслухавши змістовну доповідь завідувача відділу екології Любові Сивоглаз «Ботанічному розсаднику – 90 років».

У наступному році Дослідна станція буде відзначати 100 річний ювілей. Тож до цієї дати активно готується як керівник Дослідної станції Олексій Устименко, так і усі, хто працює там. Поетапно проходять ремонтні роботи у головному корпусі приміщення, заплановано створення музею.

Науковці дослідної станції у постійному пошуці, як наслідок – проведення  наукових конференцій, численні дослідження, видання власних праць.Саме завдяки наполегливості працівників станції  у Березоточі вирощується понад 350 видів лікарської сировини, а лікарські чаї знають далеко за межами Лубенського району.

У своєму вітальному слові голова районної ради Олександр Тенмченко побажав науковцям Лубенщини нових досягнень для району і всієї України:

- Нехай слава про Дослідну станцію лікарських рослин, про фахівців, які тут працюють шириться і надалі, щоб колектив поповнювала перспективна молодь.

Про високий професіоналізм, ентузіазм і небайдужість колективу Дослідної станції говорив у своєму виступі і заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко.

333-4444-888

За вагомі професійні здобутки та з нагоди Дня науки Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагороджені Тетяна Сапа, фахівець відділу технології вирощування культур, Микола Деркач, фахівець відділу технології вирощування культур, Микола Колосович, вчений секретар, Тетяна Шевченко, старший науковий співробітник відділу екології, Роман Федько, старший науковий співробітник відділу екології.

Ряд вітань на адресу науковців висловили директор Лубенського лісотехнічного коледжу Роман Сендзюк, заступник директора з наукової роботи ДСЛР Людмила Глущенко, завідувачі відділів станції.

Музичні вітання надійшли науковцям   від чоловічого вокального ансамблю, троїстих музик РБК та В’ячеслава Марченка.

4444---444