1 2222222П’ятий рік поспіль у Новооріхівці проводиться масовий спортивний захід – районний турнір з міні-футболу пам’яті Героя України Олександра Лелеченка. Заснований з ініціативи чорнобильців та підтриманий районним керівництвом, він збирає сільські футбольні команди у чесній боротьбі за перехідний кубок турніру. У цьогорічному заході, який відбувся 25 квітня, взяло участь 15 команд із сіл району.Урочисте відкриття турніру провела завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Віта Брюховецька, запрошуючи до слова директора Новооріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів Оксану Магуру, котра щиро вітала гостей у стінах навчального закладу, учнів школи, які розповіли про життєвий шлях земляка Олександра Лелеченка та роботу учнівського та педагогічного колективів у напрямку вшанування його пам’яті. Для місцевої школи постать Олександра Григоровича – особлива, для українців той професійний та громадянський обов’язок, який він здійснив 26 квітня 1986 року – неоціненний. Перекривши подачу водню, Олександр Лелеченко значно зменшив наслідки аварії. Ім’я Олександра Григоровича носить рідна школа, роками навчальний заклад підтримує тісні стосунки з працівниками станції, у пам'ять про нього посаджена перша берізка на алеї пам’яті у Мгарі та насаджена березова алея на території школи.З днем турніру його учасників вітав голова правління районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Василь Куксань. За словами першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нестеренка, цей спортивний захід вже став традиційним передовсім небайдужості та злагодженості членів районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України». Ігор Іванович побажав спортсменам футбольного настрою та успіхів.

Право підняти прапор турніру було надане капітану Березівської футбольної команди, яка у 2014 року здобула перехідний кубок Владиславу Назаренку.В знак шани були покладені квіти до портрета та меморіальної дошки Олександра Лелеченка.З правилами проведення турніру ознайомив головний суддя Ігор Юшко.Впродовж кількох годин, демонструючи вміння та спортивний азарт, футболісти змагалися за перемогу, показавши численним вболівальникам, серед яких сільські голови Оріхівської та Новооріхівської сільських рад Олександр Розумій та Сергій Плескач, заступники голови районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Василь Силка та Микола Чудак, голова громадської ради при райдержадміністрації, ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Крутій, неабияку спортивну підготовку. Перемогу і перехідний кубок другий рік поспіль виборола команда «Олімп» с. Березівка. У фінал вийшла також команда «Кристал» с. Новооріхівка. Фіналісти та переможці отримали грамоти районної ради та райдержадміністрації, грамоти районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» та книги «Чорнобильський Спас».

4 0000-----

За матеріалами сайту Лубенської райдержадміністрації