11111---22224 березня у районній раді відбувся семінар з сільськими головами. Участь у зібранні взяв голова районної ради Олександр Темченко, голова райдержадміністрації Роман Сидоренко. Сільськими головами було розглянуто питання «Про впровадження на території Полтавської області Закону України «Про добровільне об»єднання територіальних громад»». Радник голови районної ради з юридичних питань Наталія Шишова ознайомила присутніх із загальними положеннями, порядком добровільного об»єднання територіальних громад. Йшла мова і про державну підтримку добровільного об»єднання: добровільні об»єднання територіальних громад отримають конкретну державну підтримку, в тому числі фінансову, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, які визначаються державним бюджетом.

Головний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Наталія Шостак донесла до присутніх зміст наради, проведеної в області, за участі директора Інституту розвитку територій, експерта робочої групи «Реанімаційний пакет реформ» по питаннях децентралізації Юрія Ганущака щодо механізму добровільного об»єднання територіальних громад та переваг, які отримають громади з ухваленням відповідного рішення, запровадження інституту старост.

2222--22

Сільські голови висловили власні думки щодо подальшого добровільного об»єднання територіальних громад.

Звучали пропозиції щодо об»єднання віддаленіших громад від центру між собою.

Була і пропозиція створення однієї громади. Питання потребує додаткового вивчення, тож залишається відкритим.