1 450Афганістан болить в моїй душі…» 26 років минуло відтоді, як було офіційно завершено виведення радянських військових частин з охопленої бойовими діями території Афганістану. Тож невипадково саме 15 лютого у нашій державі вшановуються учасники бойових дій на території інших держав. Цього року, як і завжди, зібралися бойові побратими біля пам’ятного знака, зведеного вдячними лубенцями в їхню честь, разом із власними сім’ями, родинами померлих і загиблих воїнів, керівництвом міста та району, громадськістю, щоб згадати молодість, складні бойові завдання за межами рідної країни, а разом з тим підняти патріотичний дух українців.Мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26 річниці виведення військ з Республіки Афганістан розпочав голова Лубенської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко, запропонувавши покласти квіти до пам’ятного знака та запросивши до слова голову райдержадміністрації Романа Сидоренка та міського голову Олександра Грицаєнка.

«Нікого не може залишити байдужим доля українців, яким довелося виконувати складні бойові завдання за межами рідної країни. Вірні військовому обов’язку, українські солдати гідно несли службу в гарячих точках планети. Згадуючи війну в Афганістані, не можна оминути увагою події сьогодення. Неоголошена війна з Росією на Сході України – ще одна тяжка сторінка історії нашого народу. Ви були одними з перших під час подій на Майдані, одними з перших пішли захищати інтереси держави на Схід. Ви – не лише справжні герої, але й справжні патріоти, приклад мужності та незламності», - сказав у своєму виступі голова райдержадміністрації Роман Сидоренко. З вітальним словом та патріотичними настановами до побратимів звернувся Костянтин Авсєєвич.На завершення всі присутні традиційно сфотографувалися на згадку.Неоголошена афганська війна найбільш врізалася в народну пам'ять. Для чотирьох із них – старшого лейтенанта Володимира Ластовецького, прапорщика Олексія Васика, молодшого сержанта Анатолія Шульги та рядового Юрія Тараненка - останнім, що бачили у житті, залишився Афганістан. Та пам'ять про них освячена любов’ю рідних та вдячністю нащадків.

За матеріалами сайту райдержадміністрації