За участю голови районної ради Олексія Дядечка та заступника голови районної ради Євгенії Яковченко у районній раді проведено семінар-навчання секретарів сільських рад. Актуальні і досить важливі питання порядку денного потребували докладного вивчення і обговорення. Тож семінар проходив у діловій робочій обстановці. Учасники семінару мали можливість не просто ознайомитись з нововведеннями в законодавстві , а й занотувати основне та задати фахівцям ряд корисних запитань з якими зіштовхуються при оформленні тієї чи іншої документації.

Нотаріус І Лубенської Державної нотаріальної контори Марина Юрченко ознайомила присутніх зі змінами, які відбулися в нотаріальному діловодстві, зокрема зупинилась на оформленні звітів та довіреностей, заповненні реєстрів та засвідченні копій документів.

Про складання і оформлення службових документів йшлося у виступі начальника архівного відділу райдержадміністрації Тетяни Безгубенко, яка порадила кожній сільській раді розробити власну інструкцію з діловодства.

Виступ Тетяни Безгубенко доповнила заступник голови районної ради Євгенія Яковченко. Вона рекомендувала секретарям сільських рад використовувати в роботі «Посібник сільського голови», виданий вченою радою Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який вийшов до друку у 2008 році і є у електронному варіанті у кожній сільській раді, а також наголосила, що сільські ради з метою забезпечення відкритості своєї діяльності можуть використовувати офіційний сайт районної ради, який діє в мережі «Інтернет» . Для цього потрібно звернутись з офіційним листом до районної ради в якому чітко вказати інформацію, яку б сільська рада бажала розмістити на сайті районної ради.

Головний спеціаліст апарату райдержадміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами оборонної та мобілізаційної роботи Микола Чудак інформував про дотримання законодавства щодо запобігання протидії корупції.

Начальник загального відділу райдержадміністрації Олексій Звержинський   зупинився на основних пунктах Закону України «Про доступ до публічної інформації». А також порадив секретарям сільських рад оформити у сільських радах інформаційні стенди.

Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій розповіла начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Момот, яка повідомила, що комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сі’ям, які складаються з непрацездатних осіб до зміни обставин у таких сім’ях. Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям в яких члени родини тривалий час відсутні. Спрощено також питання щодо врахування майнового стану громадян.

Підсумки семінару підбила заступник голови районної ради Євгенія Яковченко.