8888888 000                                                                                  22 січня Лубенщина  відзначила  День Соборності і Свободи . Урочистий мітинг пройшов біля памятного знаку, встановленого у 2000 році на місці поховання відомих українських діячів братів Шеметів.

Участь у заході взяли голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступник голови райдержадміністрації Микола Федоренко, представники громадськості, творча інтелігенція, керівники організацій та  установ району.

Присутні згадали події 1919 року, коли на волелюбному зібранні перед Софією Київською було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, пригадали вікопомні історичні події 1990 року, коли наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

Голова районної ради Олексій Дядечко  у своєму виступі наголосив на важливості січневого свята Дня Соборності та Свободи України, адже українці завжди повинні триматися пліч-о-пліч, діяти не шкодуючи енергії, завзято і дружно, долати барєри на шляху розвитку державності, прикладати зусилля та натхненно працювати, добиваючись високих результатів в ім»я розквіту Вітчизни.

На історичний і політичній вазі Акта злуки акцентував увагу і голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко.

Від громадськості виступив член Асоціації директорів шкіл району, учитель-краєзнавець, директор Калайдинцівської ЗШ Сергій Мисник.

Керівники району поклали до підніжжя пам»ятника корзину з квітами, на снігу замайоріли червоні гвоздики.