Надрукувати

Уряд вніс зміни до постанов, що нарешті дають можливість сержантам та солдатам за контрактом, а також офіцерам за призовом отримувати грошову компенсацію за найм житла.

Так, постановою КМУ від 27 грудня 2018 р. №1160 внесені зміни постанов від 3 серпня 2006 р. №1081 і від 26 червня 2013 р. №450 з метою реалізації положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Доповнення:

постанова набула чинності 3 січня 2019 року 
(Урядовий кур'єр, 2019, 01, 03.01.2019 № 1)

Документом врегульовано питання виплати військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, а також військовослужбовцям Управління державної охорони та військовослужбовцям, які відряджені до Міністерства освіти і науки України, Державного космічного агентства України та членам їхніх сімей, які проживають та зареєстровані разом із ними, грошової компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень.

 

Згідно з оновленим Порядком компенсація виплачується військовослужбовцям ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби, УДО, у тому числі особам офіцерського (у тому числі особам, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, курсантам ВВНЗ, які мають сім’ї, та зазначеним у цьому пункті особам, які відряджені до МОН, ДКА.

Крім того для отримання компенсації за піднайом житла відтепер не обов'язково перебувати на квартирному обліку (у «черзі на квартиру»).

Але, також змінено її граничний розмір, і якщо раніше він визначався у співвідношенні до мінімальної зарплати (зараз 3723 грн, з 1 січня – 4173 грн) то відтепер – до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленому на 1 січня (1777 грн, з 1 січня – 1853 грн).

Відповідно конкретний розмір компенсації встановлюватиметься керівниками кожного з відомств з розрахунку, що він не може перевищувати:

При цьому за наявності трьох і більше членів сім’ї зазначені розміри збільшуються в 1,5 раза

Але, не факт, що компенсацію будуть платити меншу ніж зараз – хоча у 2018 році й була мінімальна зарплата у 3723 грн, наприклад у ЗСУ був встановлений базовий розмір у 1700 грн:

Тобто розмір прожиткового мінімуму у 1853 грн з 1 січня, ще й дає теоретичну можливість невеликого підняття компенсації (принаймні для ЗСУ, розміри компенсацій інших відомств редакцією не вивчалися). Конкретний розмір компенсації для ЗСУ скоро побачимо у традиційному наказі МОУ «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2019 рік».

Для отримання компенсації військовослужбовець повинен подати рапорт командиру військової частини разом з такими документами (п.5 Порядку, затв. ПКМУ №450 зі змінами):

Раніше, також необхідно було подавати довідку про склад сім’ї та довідку квартирно-експлуатаційного органу про перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. У новій редакції постанови КМУ №450 цих документів вже не має.

Але згідно наказу Міністра оборони від 31.07.2018р. №380 військовослужбовці ЗСУ повинні додатково все ж таки додавати довідку про склад сім’ї та довідку про перевірку житлових умов.

https://www.ukrmilitary.com/2018/12/pidnayom.html