09000000000000

14 жовтня Лубенщина відзначала День українського козацтва або Козацької Покрови.

Біля  пам’ятного знаку, встановленого на місці битви козацького-селянського війська під проводом Северина Наливайка зібралися усі ті, хто цінує народні традиції і пам'ятає славне історичне минуле наших пращурів - козаків, а це голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, командувач окремої гетьманської дивізії особливого призначення , генерал-полковник УРК Олексій Лапко, начальник відділу культури і туризму Людмила Пазенко, учні Засульської гімназії разом з директором гімназії Анатолієм Савенковим, представники козацької громади.

Лунали виступи духового оркестру Солоницького СК під керівництвом Івана Кіріченка. До пам’ятного знаку лягли квіти.

З вітальним словом до присутніх звернулися очільники районної влади.

-  Ми пам’ятаємо славне минуле України, Лубенщини, людей, чиєю доблестю і звитягою захоплюється уже не одне покоління. Наші пращури - козаки. У наших жилах тече козацька кров і приємно, що у Лубенському краї про це не забувають ні на мить, - наголосив у своєму виступі голова районної ради Олексій Дядечко.

Про те, що Лубенщина – частина козацької історії, - йшлося у виступі голови райдержадміністрації Віктора Алєксєнка.

Святкові заходи з нагоди Дня козацтва проходили також в Дендропарку, де зібрався курінь вільних козаків. Гарного настрою усім присутнім додавали святкові прапори, козацький куліш, яким пригощали усіх бажаючих та виступи творчих колективів Лубен.

На святкуванні побували голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко міський голова Олександр Грицаєнко, І заступник голови райдержадміністрації   Вікторія Мартиневська, секретар міської ради Іван Карпець, преосвященний Ніколай Єписком Кременчуцький і Лубенський із священством, депутати, громадські активісти, творча інтелігенція.

Міський голова Олександр Грицаєнко з нагоди свята вручив генерал-майору козацтва Сергію Тимошенку Почесну грамоту. Козаки із Слобожанщини вручили Сергію Тимошенку Вищу відзнаку «Козача слава», а козаку Максиму Демиденку – орден за заслуги ІІ ступеня .

Усіх, хто виголосив присягу й отримав благословення владики Ніколая прийнято до складу куреня вільних козаків.