IMG E7021

Депутати районної ради та місцеві громади - заручники неврегульованого законодавства
Засідання чергової сесії Лубенської районної ради, певно, видалося найбільш складним і суперечливим з-поміж усіх попередніх. Депутати працювали впродовж 16 та 18 лютого, розглянувши 38 планових питань. Все ж, суперечок і конфліктів не вдалося уникнути. І це цілком зрозуміло і очікувано, з огляду на те, що питання функціонування районних рад ще й досі не врегульовано на законодавчому рівні. Більше того, жодних суттєвих зрушень у цьому напрямку немає. На сьогодні районні ради опинилися у законодавчому колапсі і на лінії вогню між райдержадміністраціями і територіальними громадами.
Завдяки неабиякому професійному і життєвому досвіду, виваженості і об'єктивності депутатів, на чому під час засідання неодноразово наголошувала голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко, рішення вдалося прийняти з максимальним урахуванням інтересів територіальних громад. Втім, Лубенська районна рада залишилася з фінансуванням лише на пів року. Ліквідованим райрадам кошти виділені в повному обсязі. Зі свого боку районні ради виконують взяті на себе повноваження, практично завершено процес передачі майна громадам. Однак, цей орган місцевого самоврядування може і повинен надалі працювати на користь громад у різних напрямках. Хотілося б, щоб на рівні держави швидше було врегульовано питання повноважень і фінансування районних рад. Депутати районних рад обрані людьми і повинні мати змогу повноцінно працювати, але без тиску і приниження.
IMG E7022