Надрукувати

 

   2020 корона твариниВідділом оцінки ризиків Управління оцінки ризиків та стратегічного розвитку Держпродспоживслужби проводиться робота з відстеження ситуації в світі щодо офіційно-підтверджених випадків інфікування на COVID-19 серед тварин.

   Станом на 16.04.2020 за офіційними даними Міжнародного Епізоотичного Бюро (ОІЕ) офіційно зареєстровано 5 лабораторно-підтверджених випадки: двох собак та кішки в Гонконгу, кішки в Бельгії та тигру у США. Встановлено, що всі тварини попередньо перебували в близькому контакті з інфікованими SARS-CoV-2 людьми.

     За результатами експериментальних досліджень, проведених на базі Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту (HVRI) Китайської академії сільськогосподарських наук (CAAS), було виявлено, що тхори і кішки є чутливими доSARS-CoV-2, собаки мають низьку сприйнятливість, а худоба, включаючи свиней, курчат і качок, не сприйнятливі до вірусу.

 

     Держпродспоживслужбою на основі наукових досліджень та офіційних публікацій світових організацій було розроблено «Пам’ятку щодо рекомендованого поводження із тваринами в період епідемії».

Пам'ятка

щодо рекомендованного поводження із тваринами

в період епідемії COVID-19

Наразі немає жодних наукових доказів щодо можливості передачі вірусу COVID-19 від тварини людині. Також відсутні докази того, що вірус може поширюватися від хутра або шкіри домашніх тварин до людей. Однак, з метою запобігання зараження будь-якими спільними для тварин і людей інфекційними захворюваннями, важливо суворо дотримуватись правил поведінки та належної гігієни при поводженні з домашніми та іншими тваринами в умовах карантину:

  1. Мити руки після кожної взаємодії з окремою твариною, кормом для тварин, їх відходами або інвентарем.
  2. Практикувати належну гігієну домашніх тварин та прибирати після них належним чином:
  1. Інфіковані COVID-19 особи під час хвороби мають обмежувати контакти з будь-якими тваринами так само, як і з іншими людьми. У разі неможливості обмеження такого контакту та відсутності іншої здорової особи, яка може попіклуватись про тварину, принаймі звести до мінімуму кількість таких контактів та суворо дотримуватись правил особистої гігієни, зокрема використовувати маску для обличчя та продезінфіковані рукавички під час взаємодії з метою запобігання поширення вірусу.
  2. У випадку клінічних проявів нездужання тварин, необхідності отримання консультації чи здійснення профілактичних обробок необхідно звернутись до лікаря ветеринарної медицини, дотримуючись наступних кроків:

Даний перелік не рекомендацій не є повним та остаточним у зв’язку із наявністю триваючих досліджень та швидкої зміни ситуації навколо пандемії. Враховуючи зазначене дана інформація оновлюватиметься за появи суттєвих актуалізованих результатів досліджень.

Лубенське міськрайонне управління

Держпродспоживслужби