DSC0831326 липня у адмінприміщенні Лубенської районної ради за участі голови районної ради Григорія Угляниці, голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко, начальника Лубенського відділу поліції Володимира Кривченка, начальника сервісного центру МВС Сергія Шапошнікова, начальника Лубенської ОДПІ Олександра Коломійця, начальника Лубенського відділу Головного управління ДСНС Володимира Башлія, начальників структурних підрозділів райдержадміністрації, працівників виконавчого апарату районної ради, сільських голів, депутатів районної ради, громадськості, ЗМІ, представників делегацій з Пирятинського, Хорольського, Чорнухинського, Семенівського, Оржицького районів   відбулася нарада з питань обговорення пропозицій Мінрегіону щодо формування нової моделі адміністративно-територіального устрою Полтавської області, яку провела директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. Обговорено критерії формування майбутніх спроможних районів: відстань від центру до найвіддаленішого центру району округу має бути не більше 60 км,  наявність у об»єднаному районі 150 тисяч мешканців, а в центрі міста майбутнього району - 50 тис.мешканців. Заслухано представників делегацій. Більшість, на зразок Пирятинського, Хорольського, Лубенського району   вбачають центром об»єднаного району - свій район, хоча обговорення в громадах, між сусідами-районами щодо об»єднання тривають, їх наразі провели не всі, але думки представників органів влади схиляються до одного, якщо проводити зміни в адміністративно-територіальному устрої,   актуально вирішити питання ремонту доріг, якісного транспортного сполучення, без якого просто неможливе надання належних адміністративних, соціальних послуг на місцях, а саме це передбачає реформування .

DSC08348

DSC08316

Власну думку щодо адміністративно-територіальної реформи висловив і голова районної ради Григорій Угляниця, який вважає, що доцільно завершити розпочатий процес об’єднання громад, мешканці яких у більшості матимуть власні центри надання адміністративних, соціальних послуг, а потім вирішувати питання укрупнення районів, створення регіонів.

Питання ремонту доріг вдалося б вирішити шляхом сплати акцизного збору за літр пального у місцеві бюджети - це питання очільник району неодноразово порушував перед народними депутатам під час особистих зустрічей.

Наразі обговорення тривають, свої пропозиції, зафіксовані протокольно, представники районів у подальшому нададуть Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.